1. duben byl dnem zlevněného piva

Podivný zelený nápoj s pěnou.

1. dubna jsem se po tvrdém tréninku v posilovně vracel s kamarádem domů. Cestou jsme si před jednou brněnskou reataurací všimli obrovského davu lidí, který se nedá popsat, protože hlava na hlavě je pro tento případ zcela nedostatečné. Většina zúčastněných pila z kelímku jakýsi podivný zelený nápoj s pěnou.

Jako investigativního novináře mě pochopitelně zajímalo, proč je v této restauraci a přilehlých prostorách tak neuvěřitelně plno a co vlastně lidé pijí. Zastavili jsme a já se to okamžitě vydal mezi hosty zjistit.

Zlevněné pivo přilákalo tisíce konzumentů.

Bohužel úkol to nebyl tak jednoduchý, jak by se na první pohled mohlo zdát. Naprostá většina  návštěvníků totiž nebyla schopna srozumitelně artikulovat. Asi desátý dotázaný mi konečně poskytl odpověď. Nebylo mu sice také úplně dobře rozumět, ale pochopil jsem, že všichni přišli na zlevněné pivo. Toto levné akční pivo zřejmě pivovar obarvil nazeleno, aby se zákazníkům nepletlo s normálním kvalitním pivem.

Tato akce dokazuje, že kvůli nízké ceně jsou lidé ochotní přijít ve velmi hojném počtu na pivo i ve čtvrtek. Cenu zlevněného piva se mi kvůli davům lidí před výčepy zjistit nepodařilo, ale vzhledem k obrovské návštěvě musela být opravdu výhodná.

Pokud se tato pivní slevová akce bude konat 1. dubna i příští rok, příjde podle mého názoru lidí ještě mnohem více, protože 1. duben 2011 vychází na pátek.

Aktualizace 4. dubna 2010

Ozval se nám do redakce čtenář, který tvrdí, že lidé přišli v takovém počtu údajně jen proto, že je pivo obarvené nazeleno. Cena zelenou barvou znehodnoceného piva je prý údajně dokonce vyšší, než nenabarveného. 1. dubna 2010 se pohybovala mezi 35 až 50Kč a nebyl to apríl. S pivem prý dokonce obchodovali i hosté, když prodávali svá přebytečná zelená piva za 100Kč/ks těm, kterým se nechtělo stát hodinové fronty. Tyto informace se mi nepodařilo ověřit a osobně jim příliš nevěřím.

Já bych takové pivo nepil, ale chápu, že nízká cena je pro některé rozhodující.

Lidí přišlo opravdu hodně. A to byl čtvrtek.

Sdílejte:

Jak se vám líbí tento článek? Pět hvězdiček znamená, že hodně. Děkujeme za vaše hodnocení.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
O autorovi

Ivan Kvis

Ivan Kvis je autorem většiny článků na Krizi v ČR. Je disčeštinyk a disfaktik. To znamená, že v jeho článcích mohou být pravopisné i faktické chyby. A jsou.

Počet komentářů: 2

  1. Zelené bylo proto, že to byla akce na zelený čtvrtek.

  2. Aha, děkuji za informaci.

Vložte komentář

Váš e-mail nebude ostatním čtenářům zobrazen.


*