Krizoměr

Ivan Kvis z Krize v ČR umí změřit krizi jako první na světě

Magazín Krize v ČR vám přináší jako první na světě unikátní službu – krizoměr. Kdykoli si na těchto stránkách můžete v pravém horním rohu zkontrolovat zda krize u nás ještě je a pokud ano, tak jakou silou ovlivňuje životy obyvatel naší vlasti.

Krizoměr – nové slovo českého původu

Ivan Kvis obohatil český jazyk o nové slovo, které po dlouhé době není převzato z angličtiny – krizoměr. Věříme, že překlad tohoto slova se bude používat celosvětově. Po slovech robot a tunelování to bude další obohacení světových jazyků slovem pocházejícím z češtiny.

Jak probíhá výpočet síly krize

Hodnota aktuálního stavu síly krize bude probíhat složitým výpočtem několika tisíc proměnných ze všech oborů lidské činnosti. Prozatím je síla krize stanovována odhadem.

Jednotka síly krize je 1 kvis

Základní jednotkou síly krize je 1 kvis. Rozhodl jsem se tuto jednotku pojmenovat po sobě. Myslím si, že kvis zní velmi dobře.

Stupnice krizoměru

Stupnice krizoměru je sedmistupňová, přičemž hodnota 0 znamená, že krize není ani náznakem (v původním návrhu jsem uvažoval o tom, že 0 na stupnici vůbec nebude).

Síla krize 7 kvisů by znamenal totální konec

7 kvisů pak znamená, že krize zuří maximální silou. Je však pravděpodobné, že tuto hodnotu síly krize na svém monitoru nikdy neuvidíte, protože v tu chvíli už nebude fungovat internet. Ještě pravděpodobnější však je, že nikdy neuvidíte hodnotu nula.

Prognóza maximální síly krize

Sílu krize 7 kvisů, pokud k ní vůbec někdy dojde, očekávám nejdříve kolem vánoc v roce 2012.

Prototyp krizoměru

Papírový prototyp. Tento způsob používám při psaní článků i práci s grafikou. Nejdříve si vše zkusím na papír a teprve potom zadávám do počítače. Tento postup mi zaručí, že v počítači nic nezkazím.

Síla krize podle čtenářů – anketa

Jaká je podle vás síla krize v ČR právě teď?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Krizoměr na Facebooku
Sdílejte: