Recenze myčky BEKO DSFS 6530

Rád bych se podělil o zkušenosti s provozem myčky BEKO DSFS 6530 a ušetřil vám peníze za nákup tohoto, nebo jiných zázraků firmy BEKO.

Proč jsem zvolil tureckou značku BEKO

Protože jsem blbej. Před třemi lety mi to však přišlo jako docela dobrý nápad.

V roce 1998 jsme do rekonstruované kuchyně zakoupili myčku AEG. Na tehdejší dobu byla drahá, výborně vybavená, měla spoustu programů, displej a dobře myla. Bez jediného problému fungovala až do roku 2012. Vyměnit jsem se ji rozhodl ne proto, že by fungovat přestala, ale spousta plastových dílů již byla opotřebovaná a byl prasklý čelní panel (praskl samozřejmě sám, jak to určitě z domácnosti znáte). Vzhledem k cenám dílů na myčku AEG jsem se rozhodl vybrat a zakoupit myčku novou, protože ceny myček už jsou výrazně nižší než tehdy a myčky jsou také výrazně úspornější.

Myčky BEKO se mi líbily a z výroby v Turecku jsem také neměl žádné obavy, protože se tam vyrábí i spousta techniky renomovaných značek. Vybral jsem na internetu myčku BEKO DSFS 6530. Na třetí pokus mi po dvou totálně rozbitých přišla myčka jen s lehce ťuknutým bokem, což jsem s prodejcem vyřešil slevou 1500 Kč. Myčku mám zasunutou v lince, takže mi tato drobnost nijak nevadila. S touto slevou se cena za BEKO DSFS 6530 dostala na přijatelných 4000 Kč. Za tuto cenu jsem po myčce nepožadoval nijak závratnou životnost. Spokojený bych byl i s šesti lety.

Myčka BEKO DSFS 6530 je třech letech běžného domácího provozu na vyhození

S myčkou jsem byl spokojený. Myla lépe než stará AEG a během záruční doby se na ní neprojevily žádné závady.

Nefunkční tlačítko „spouštění programů“

První závada se projevila až za necelé 3 roky od nákupu. Přestalo fungovat tlačítko „Spuštění programu“. Kvůli této závadě nebylo možné myčku vůbec používat. Pro odstranění této závady bylo nutné vyměnit díl s názvem kryt displeje BEKO. U tohoto dílu, jak je patrné na fotografii, došlo časem k vylomení plošky, která přenáší stisk uživatele na mikrospínač umístěný na základní desce myčky. Tato ploška a potažmo celý díl „kryt displeje BEKO“ je tak špatně navržen, že se podle mně snad ani nejedná o konstrukční chybu, ale o záměr. Bohužel je stejné řešení použito i u spousty jiných modelů myček BEKO. Naštěstí lze tento díl bez problémů zakoupit do 200 Kč a výměnu zvládne téměř každý trochu zručný člověk bez problému sám. S prací odborného servisu by to bohužel s cenou opravy už tak slavné nebylo a troufnu si kvalifikovaně odhadnout 1000 Kč za práci + mírně navýšená cena dílu, celkem tedy cca. 1500 Kč (vycházím z ceny za práci u další závady).

Recenze myčky BEKO DSFS 6530

Další závada, mizí voda ze zásobníku na sůl

Tato závada je již bohužel vážnější. Manželka si všimla, že na myčce se rozsvítí kontrolka informující o nedostatku regenerační soli v zásobníku, ale když zásobník otevře a chce sůl doplnit, tak zjistí, že soli je dost, ale chybí voda. Po doplnění vody kontrolka zhasne a tento cyklus se za několik dní znovu opakuje.

Napsal jsem tedy na zákaznický e-mail BEKO:

From: Ivan Kvis [mailto:kvis@zamestnanost.info]
Sent: Thursday, August 20, 2015 2:53 PM
To:zakaznickecentrum@bekosa.cz
Subject: Dotaz BEKO DSFS 6530

Dobrý den,
mám myčku BEKO DSFS 6530 a ze zásobníku na sůl mizí voda. Tzn., že myčka zobrazí na displeji, že chybí sůl a já zjistím, že je jí tam dost, ale je suchá. Stačí vodu do zásobníku soli doplnit a symbol nedostatku soli zhasne.

Čím to může být?

Děkuji za radu.

Hezký den přeje Ivan Kvis.

Dostal jsem odpověď, která mě nepotěšila:

Dobrý den.

Je nám to velmi líto, ale bude nutné objednat servis. Kontaktujte prosím zákaznickou linku 800350333 a nahlašte model a výrobní číslo spotřebiče, jméno, adresu a telefon, kde je spotřebič umístěn. Operátoři poté s Vámi sepíší montážní list.

S pozdravem
Romana Vondrová

Vedoucí zákaznického centra

BEKO Spolka Akcyjna, org. sl.
Shiran Tower, Lužná 716/2
160 00  Praha 6 – Vokovice

Kontaktoval jsem tedy servis BEKO v Brně s požadavkem na nacenění opravy výše popsaného problému. Odpověď mě opět nepotěšila:

Dobrý den,
zasobnik soli je na objednavku cca do 14 dnu za cca 1000,- celkem u vas i s cestou a praci cca 2500,- s dph, nevim jak dlouho to bude technik delat

děkuji

s pozdravem

Juřena Martin
Chladservis VaRa, spol. s r.o.
Křenová 19
602 00 Brno

Mám bohužel pocit, že to není vše

U některých programů jsem si všiml, že ikonka sušení svítí jen několik vteřin před ukončením programu, který v náplni své práce sušení má. To mi přijde podivné. Ale toto už jsem dále nezkoumal a místo toho raději vybírám novou myčku.

Opravit nebo vyhodit?

Nechat opravit za 2500 Kč myčku, která nová stála 4000 Kč mi přijde jako nesmysl. Kdybych si nechal odborným servisem opravit i tlačítka, jsem po třech letech provozu celkově na dvojnásobku kupní ceny myčky. A to se vyplatí 🙂

Vyhodit!

Myčka BEKO půjde z domu a žádný další výrobek této značky už nezakoupím.

Ještě jedna zajímavost

Tehdy, konec srpna 2012, stála myčka BEKO DSFS 6530 v e-shopu Spořílek.cz 5500 Kč (z této částky jsem získal slevu 1500 Kč za povchovou vadu). Dnes, začátek září 2015, tedy po více než třech letech, je dle Heuréka.cz nejlepší cena 6390 Kč. Tolik asi k tomu, že ceny elektra jdou u nás stále dolů.

Sdílejte:

Jak se vám líbí tento článek? Pět hvězdiček znamená, že hodně. Děkujeme za vaše hodnocení.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
O autorovi

Ivan Kvis

Ivan Kvis je autorem většiny článků na Krizi v ČR. Je disčeštinyk a disfaktik. To znamená, že v jeho článcích mohou být pravopisné i faktické chyby. A jsou.

Počet komentářů: 18

 1. mycky beko rezavejici kosiky uz po 2 letech , v rodine 2kr.

 2. Máme také myčku B E K O. Dlouho před koncem záruky jsem montéra BEKO upozorňoval na divný zvuk při roztáčení čehosi uvnitř. Myčka ale fungovala. Řešil u nás totiž pračku BEKO, u které naštěstí těsně před koncem záruky odešel motor a pak měnili ještě znovu i tento motor. Ta se jim tedy rozhodně nevyplatila. Montér měl asi univerzální odpověď: to nic není (stejně jako u druhého motoru pračky). No ale něco to jistě bylo. Nyní po konci záruky myčka trochu protéká, nedokončí řádně cyklus a nebo se nerozeběhne mytí. Moc naběháno nemá a to nám ještě v záruce měnili zadrhávající výsuvy a i koš. Vyhazovat peníze za servis mehodlám. BEKO tedy již rozhodně nikoli. To je má zkušenost.

 3. Právě nám po třech letech odešla vestavá myčka BEKO DIN 5839. Přestalo fungovat zapínací tlačítko. Přivolaný opravář shledal, že by bylo nutné vyměnit celou ovládací jednotku myčky a sdělil, že tento nový díl stojí cca 3 až 4 tisíce Kč. Tj. opravovat už nebudeme, myčku vyhodíme a budeme muset koupit novou. Jsem z toho nemile překvapena, myčka stále před třemi lety 9 tisíc Kč, což není málo.

 4. Dobrý den, též jsem vlastníkem BEKO DSFS 6831X, před nedávnem cca před měsícem začala svítit kontrolka na sůl,tu jsem doplnila a svítilo pak ON,ale nešlo spustit nic na myčce,tak jsem ji vytáhla ze zásuvky vše bylo Ok. A dnes svítí opět.. sůl tam je..vypla jsem tedy opět myčku ze zásuvky na několik hodin,že to možná zmizí,ale na displeji je pořád ON a značka pro sůl a nic nefunguje,tak jsem zvědavá co my zítra řeknou na servisu…asi půjde z domu,možná už má odpracováno ???? (máme ji skoro pět let).. dám pak vědět,co na to že servisu..

 5. První závada až po pěti letech, to máte docela štěstí. 🙂

 6. Dobrý den, tak servis se nekonal mám šikovnou polovičku,nedalo mu to a trochu se posťouralv dávkovači a myčka funguje….asi máme fakt štěstí…a výjimky potvrzuje pravidlo…:-)

 7. Dobrý den, máme tu samou myčku 4,5 let s 5ti letou zárukou, koše se rozpadají (rez) a včera odešlo start/stop tlačítko. Budu řešit v rámci záruky a nechtěl jsem myčku rozdělávat, ale nešlo by tlačítko oddělat a zapínat přímo sepnutím na desce? (třeba špejlí :-)). Ale asi to bude běžná závada – na zákaznické lince hned paní věděla o co jde…

 8. Kryt displeje myčky Beko – rozebral a přelepil jsem opadlou plošku z obou stran izolepou. Preventivně i ostatní tři plošky…
  Horní koš rezne.
  Izolační kolečko pro doplňování leštidla odpadlo (pracně se nyní víčko zavírá).
  Kdyby tohle vychytali, byla by to dobrá myčka, pro výrobu jsou to vlastně drobnosti. Ale takhle…

  Jirko, jak Vám dopadla reklamace, prosím?

 9. BEKO nikdy již více.
  Koupil jsem myčku BEKO DIN 29330 asi tak po 10 měsících provozu přestala fungovat signalizace provozu na podlahu. Prkotina ,ale je to v záruce, tak proč si to nenechat opravit. Nahlásil jsem závadu na zákaznické lince s okamžitou odpovědí ,že mě bude do dvou dnů kontaktovat servisní technik. Po cca 2 měsících nečinnosti jsem musel odstoupit od kupní smlouvy a milou značku BEKO již nechci nikdy v domě ani vidět. Nejde o výrobek byl docela v pohodě ,ale přístup servisního střediska BEKO – katastrofa. Vrácení myčky – tak to je na delší popis. Až vyhrožování ČOI pomohlo.

 10. Po čtyřech a půl roce prohořelý svazek kabelu a odnesla to i deska elektroniky.Oprava prý bude do 2000 Kč. Příště letí . Za 6000 Kč jsou od jiných výrobců možná né tak vybavené,ale stejně používáme dva programy.

 11. Ja mam tiez takovu mycku ako je v recenzii a tiez mi nedavno odeslo tlacitko.Zaskocilo a uz neslo vytiahnut.Kupovali sme ju v 6 mesiaci roku 2015.Mali sme nastastie predlzenu zaruku tak sme to vybavily cez to.Opravar prisiel do tyzdna a bol u nas tak 10 minut aj s kavu.Tiez mi iba vymenil ten plast.Povedal ze to je casti problem.Kukal som sa nanho ako to vymenit a pokial sa zavada bude niekedy opakovat a nic druheho nebude na mycke pokazene tak si to vymenim aj sam nie je to take zlozite.

 12. Teraz mi prisiel email čo to stalo tu poistovnu.154 eur !!! Za sprosty plast take prachy.V podctate za 10 min prace a cestu ku mne a naspät.

 13. Dobrý den, mám se značkou Beko samé dobré zkušenosti. Vybavili jsme jí celou kuchyni a máme i sušičku Beko a presovač, ten miluji nejvíc. Neměli jsme nikdy jediný problém či reklamaci. Kamarádi jednou reklamovali myčku, přijel technik, za 5 minut bylo opraveno a vyřešeno. Já tedy mohu Beko doporučit.

 14. Jiří Novák 25. 11. 2020 @ 09:20

  Dobrý den. Ulomené tlačítko spuštění jsem měl 2x. Samozřejmě takhle blbě to navrhnout to chce fištróna. Krytů jsem koupil raději víc. Až se ulomí ten poslední, vyrobím nějaké vlastní tlačítko z kusu dřeva a půjde z domu. Podvod na lidi. BEKO už nikdy. Sůl ani neřeším. Rozdělanou jsem ji měl už alespoň 10x. Hroznej verk.

 15. Ulomené tlačítko spuštění jsem přelepil izolepou a takto opravené drží zatím dvakrát déle než originál do rozbití… Měnil jsem vyrezlý horní koš (po skoro pěti letech – v uznání reklamace jsem nevěříl a ani nezkoušel) a nyní jsem objednal nový předí panel – postupně jsme vyrvali umělou hmotu otvírání. A váhám, zda mám rovnou vyměnít dlouho koupené tlačítko spuštění, nebo nechat to funkční izolepou opravené 🙂 ale jinak myčka jede sedmým rokem v tvrdé vodě…

 16. ja jsem puvodni tlacitka vyndal strcil do vznikle diry tlaciko a jako krytku pouzil 1×2 dilek z lega. beha to dobre 4 rokem.
  Je treba obcas mycku vylit, odvapnit a vycistit cerpado delavam to po vanocich.
  mam 6831x

 17. Mycku Beko DSFS 6531 mame nejakych 8 let a za tu dobu jsme vymenili tlacitka asi 10x. Jelikoz je mycka jinak v poradku, tak jsme se rozhodli, ze ji menit zatim nebudeme. Stve me to, ale dokud funguje, tak ji menit nebudeme. Kazdopadne priste si velmi rozmyslim, jakou mycku koupim..

 18. Mycku Beko DSFS 6831 mame nejakych 8 let a za tu dobu jsme vymenili tlacitka asi 10x. Jelikoz je mycka jinak v poradku, tak jsme se rozhodli, ze ji menit zatim nebudeme. Stve me to, ale dokud funguje, tak ji menit nebudeme. Kazdopadne priste si velmi rozmyslim, jakou mycku koupim..

Vložte komentář

Váš e-mail nebude ostatním čtenářům zobrazen.


*