Aprílový článek Krize v ČR

Apríl je tady.

V podstatě celý včerejší den jsem si lámal hlavu nad tím, čím letos ve svém tradičním aprílovém článku překvapím. Minulý rok to byl velmi veselý příspěvek Kvůli krizi nakoupí armáda vyzbrojené oktávie, který nastavil laťku hodně vysoko.

Šok! Letos apríl na Krizi v ČR nebude.

První nápad, napsat test ohýbáku cihel nebo narovnávače zatáček, jsem zavrhl. Další nápady, které si již nevybavuji, plánuji využít v seriózních mimoaprílových článcích.

Geniální řešení.

Nakonec zvítězilo, jak je na Krizi v ČR zvykem, geniální řešení. Nepsat žádný aprílový článek a o tom, že nenapíšu žádný aprílový článek, napsat aprílový článek.

Kachny, kachny, kachny…

Podle Wikipedie je apríl označení pro první dubnový den. Údajně již od 16. století je apríl spojen s různými žertíky a drobnými zlomyslnostmi, například u novinářů pak dovoluje tradice překročit rámec serioznosti a vypustit takzvanou kachnu. Problémem pak je, že lidé neberou vážně ani některé vyloženě seriózní články.

Dnes tedy najdete ve většině novin kachny. Jedna důležitá otázka zůstává nezodpovězena: V čem se v novinách liší apríl od běžného neaprílového dne?

Krize zatím nekončí.

Z výše uvedených důvodu jsem upustil i od svého zatím nejlepšího aprílového nápadu. Napsat o tom, že skončila krize.

Krize v ČR kachny nevede.

Magazín Krize v ČR je tedy díky absenci jakéhokoliv použitelného nápadu na aprílový článek jeden z mála, který na apríla nevydává kachny.

Sdílejte:

Jak se vám líbí tento článek? Pět hvězdiček znamená, že hodně. Děkujeme za vaše hodnocení.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
O autorovi

Ivan Kvis

Ivan Kvis je autorem většiny článků na Krizi v ČR. Je disčeštinyk a disfaktik. To znamená, že v jeho článcích mohou být pravopisné i faktické chyby. A jsou.

Vložte komentář

Váš e-mail nebude ostatním čtenářům zobrazen.


*