TOSHIBA Journ.E Touch recenze a test v jednom

Skvělý multimediální sedmipalcový tablet od Toshiby

V naší domácnosti vznikla poptávka po snadno přenosném multimediálním přehrávači hudby, videa, čtečkou e-knih a přístupem na internet. Vzhledem k plánovanému využití především doma v posteli jsem se rozhodl, že to bude tablet. Aby nám investice do nového zařízení přinášela jen radost, stanovil jsem základní požadavky, které musí tablet splnit.

Základní požadované parametry tabletu:

 1. přehrávání hudebních soubourů MP3 a FLAC
 2. plynulé přehrávání filmů a videa ve formátu AVI
 3. WiFi připojení k internetu
 4. kvalitní internetový prohlížeč (Opera)
 5. velikost displeje 7″ (10″ se mi špatně drží)
 6. mechanická konstrukce s minimem plastových dílů (nejlépe co nejvíce hliníku)
 7. značkový výrobek
 8. cena okolo 1.000 Kč za nový

Byl jsem poměrně překvapen, že na trhu existuje pouze jeden jediný tablet, který splňuje moje výše uvedené požadavky.  Tím tabletem je TOSHIBA Journ.E Touch.

TOSHIBA Journ.E Touch recenze a test

TOSHIBA Journ.E Touch – první dojmy

Hardware

Po vybalení z krabice jsem byl okamžitě nadšen z naprosto příkladného zpracování. Jednolitá konstrukce z kartáčovaného hliníku dává okamžitě pocítit, že držíte výjimečné zařízení. Vše je příkladně pevné a perfektně slícované. Přesně tak si představuji kvalitní spotřební elektroniku.

Narozdíl od nejmenovaného iPadu je tablet TOSHIBA Journ.E Touch vybaven slotem na SDHC paměťové karty s kapacitou až 32GB a USB konektorem pro připojení např. flashdisku. Zajímavostí je, že tablet TOSHIBA Journ.E Touch byl představen několik měsíců před prvním iPadem.

Software

V tabletu běží operační systém Windows CE 6.0 nad kterým je spuštěna grafická nadstavba od Toshiby. Ta umožňuje jednoduché spouštění a ovládání aplikací bez použití stylusu.

Nic však nebrání nainstalovat si vlastní aplikace pro tento systém. Já jsem nainstaloval skvělý multimediální přehrávač TCPMP se skinem pro snadnou ovladatelnost prsty. Tento přehrávač splňuje všechny mé požadavky ohledně přehrávání všech multimediálních souborů. Velmi jednoduché bylo i umístění spouštěcí ikonky na plochu vedle oficiálních aplikací z Toshiba Store.

Tablet TOSHIBA Journ.E Touch – nepřekonatelný poměr výkon/cena

Pokud hledáte levný a kvalitní tablet, je TOSHIBA Journ.E Touch v tuto chvíli volbou, která nemá konkurenci. U nás doma se stal tento výrobek nejpoužívanějším zařízením.

Tablet TOSHIBA Journ.E Touch – video

Sdílejte:

Jak se vám líbí tento článek? Pět hvězdiček znamená, že hodně. Děkujeme za vaše hodnocení.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
O autorovi

Ivan Kvis

Ivan Kvis je autorem většiny článků na Krizi v ČR. Je disčeštinyk a disfaktik. To znamená, že v jeho článcích mohou být pravopisné i faktické chyby. A jsou.

Počet komentářů: 2

 1. Brak za super cenu 19. 12. 2012 @ 17:10

  Tak tento tablet je to najhoršie, čo ma v mojom živote zatiaľ stretlo! Neustále zamŕza, čítačka kníh je nepoužiteľná…jednoducho katastrofa. Momentálne riešim u Toshiby reklamáciu, pretože pri spustení zamrzne a nedá sa vôbec spustiť a oni mi to ešte ani nechcú vyreklamovať, lebo že to je porucha, ktorá sa vyskytla používaním! Totálne sklamanie!!!

 2. Máte pravdu, měl jsem pocit, že se v Toshibě nadobro zbláznili. Tam nefunguje vůbec i když funguje, natožpak když nefunguje 🙂

Vložte komentář

Váš e-mail nebude ostatním čtenářům zobrazen.


*