Líná Evropa… píše Václav Klaus ve své knize

Nová kniha Václava Klause

Podle informací deníku iDNES dnes vydává náš prezident knihu s názvem Rok devátý. Rok 2011 prý pana prezidenta nepotěšil. Mně nepotěšil také a v tomto jsem s panem Klausem zajedno.

Líná Evropa je zaslepená jako starý Řím před pádem

Nesouhlasím

V knize se podle článku na iDNES vyskytuje věta: „Líná Evropa je zaslepená jako starý Řím před pádem“ s kterou nemohu souhlasit natolik, že jsem přemohl svou vrozenou evropskou lenost, zapnul počítač, přihlásil se do redakčního systému Krize v ČR, začal psát a dokončil tento článek.

Když pominu fakt, že líný už z principu nemůže být světadíl, tak tento názor musí urazit většinu lidí, kteří naplno pracují, vytvářejí hodnoty a drží Evropu ještě alespoň trochu nad vodou.  Možná kdyby se pan Klaus občas setkal s běžným zaměstnancem, živnostníkem nebo podnikatelem, nemohl by šmahem označit všechny evropany za lenochy. Předpokládám však, že se většinou stýká s politiky a na základě zkušeností získal názor, že jsme jako oni.

Pracovní podmínky a pracovní nasazení v ČR

Práce v čínské továrně? Dovolená na Hawaii!

V článcích našeho magazínu Krize v ČR nejsme zvyklí mlátit prázdnou slámu a proto vám na konkrétním srovnání pracovních podmínek předvedeme, že podmínky práce v čínské továrně je proti podmínkám českých dělníků dovolenou na Hawaii.

Zatímco čínský dělník se po dvanáctihodinové směně pohodlně uloží na dřevěnou lavici u svého stroje, český stavební dělník nemůže jít spát dříve, dokud si na holý beton nepoloží podlahu. Jestli mu to bude trvat 15 nebo 20 hodin nikoho nezajímá. Teprve potom si může na podlaze ustlat a několik málo hodin se prospat.

Je podle vás Evropa líná?

Tady je nutné si uvědomit, že otázka vlastně zní: „Jsi líný / líná„?

Je Evropa líná?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Fotogalerie

Sdílejte:

Jak se vám líbí tento článek? Pět hvězdiček znamená, že hodně. Děkujeme za vaše hodnocení.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
O autorovi

Ivan Kvis

Ivan Kvis je autorem většiny článků na Krizi v ČR. Je disčeštinyk a disfaktik. To znamená, že v jeho článcích mohou být pravopisné i faktické chyby. A jsou.

Buďte první, kdo přidá komentář k tomuto článku!

Vložte komentář

Váš e-mail nebude ostatním čtenářům zobrazen.


*