Stávka 16.6.2011

Stávku podporujeme

Redakce Krize v ČR stávku plně podporuje. Šéfredaktor našeho magazínu dnes na podporu požadavků odborů vstával až v 11:30.

Názor šéfredaktora Krize v ČR

Bylo pro mně velmi zajímavé sledovat diskuze obyvatel před stávkou a nyní, během ní. Před stávkou velmi často zazníval názor, že stávkující si berou občany ČR jako rukojmí. Když odbory nakonec dopady stávky na občany co nejvíce zmírnily, tak se zase všichni vysmívají, že jsou neschopné a stávka je nefunkční. Doufám, že z těchto důvodů příští stávka už tak „měkká“ nebude.

Kdo si ve skutečnosti bere rukojmí

Nejvíce mě zaráží názor, že stávkující si berou za rukojmí naše občany. Vzhledem k tomu, že tento názor sdílí velké množství lidí, musím naši vládu pochválit za velmi kvalitní PR. Jediný, kdo si bere nás občany jako rukojmí je právě jen a pouze naše vláda. Obrovskou korupci nijak neřeší, zdravotnictví je černá díra na peníze a tak bych mohl pokračovat. Nedostatek státních financí řeší vždy tak, že sebere peníze nám občanům.

Napadla mě paralela. Představte si, že vám doma začne protékat voda na záchodě. Co uděláte? Záchod opravíte aby voda zbytečně neunikala. Jak protékající záchod řeší vláda? Jednoduše, zvedne všem zálohu na vodu.

Řešení Krize v ČR

Dokud nebude naše vláda hospodařit tak, že všechny nákupy, stavební zakázky a další výdaje nebudou realizovány za nejlepší možné ceny, budeme se bránit a na své peníze nenecháme sáhnout. Zatím se bohužel chováme ve většině případů jako ovce a necháme si vše líbit. To se musí změnit. Naše protesty musí být tak účinné, že sáhnout na naše peníze musí být pro vládu tím nejproblémovějším řešením a ne nejsnadnějším, jak je tomu nyní. Já prostě nesnesu situaci, kdy státní správa nakupuje 3x dráž než je nutné, politici si mastí kapsy a posléze se nám smějí do obličeje když tvrdí , že MY musíme šetřit, uskrovnit se a makat do sta let.

Generální stávka

Byl bych velmi rád, kdyby se povedlo ještě letos zorganizovat generální stávku, která by svou silou přivedla naši vládu přinejmenším k zamyšlení a snad i k činům. Hned poté, co u nás bude v chodu štíhlá a efektivní státní správa bez korupce se můžeme bavit co dál…

Sdílejte:

Jak se vám líbí tento článek? Pět hvězdiček znamená, že hodně. Děkujeme za vaše hodnocení.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
O autorovi

Ivan Kvis

Ivan Kvis je autorem většiny článků na Krizi v ČR. Je disčeštinyk a disfaktik. To znamená, že v jeho článcích mohou být pravopisné i faktické chyby. A jsou.

Počet komentářů: 2

  1. Myslím si, že ty které to mělo nějak zasáhnout to nezasáhlo a doplatili na to pouze prostí lidé. Chce to něco tvrdšího

  2. Přesně tak, to provedení bylo katastrofální.

Vložte komentář

Váš e-mail nebude ostatním čtenářům zobrazen.


*