Cyrrus aktuality červen 2011

Na pražském parketu se v posledních týdnech nic závratného neděje, zato na politickém kolbišti je veseleji, ale vůči tomuto vývoji je už česká burza imunní. A přitom by stačilo tak málo a bylo by nám všem mnohem veseleji. MPO v minulých dnech vydalo Strategii konkurenceschopnosti ČR, vizionářský dokument severského střihu, který obsahuje 43 projektových karet z 11 sektorů – od makroekonomiky, vzdělávání až po inovace a finanční trh.

Každý projekt vysvětluje současný stav, návrhy ke zlepšení, vhodné vzory ze zahraničí, metodu, které změnit zákony a v jaké posloupnosti a kolik to vše bude daňového poplatníka stát. Člověk by skoro řekl, že už se to teď nedá pokazit. Jak by se obchodovaným firmám líbilo zpružnění trhu práce, vzdělanější a efektivněji alokovaní studenti, potažmo zaměstnanci? Co by řekl třeba Pegas Nonwovens na větší podporu inovací, a co daňový systém, který příliš nezatěžuje, ale zároveň vybírá dost peněz pro všechny, co by tomu řekli v ČEZu nebo bankách? Efektivnější rozvoj telematiky by určitě potěšil Telefońicu. Celkově by nejen inovace sloužily k vyššímu počtu firem na pražské burze? Dočkáme se někdy realizace?

Podle mého názoru mají politici poslední šanci, lepší dokument vydiskutovaný s ministerstvy i veřejností už nikdy nedostanou. Takové šance by se měly proměňovat, aby tým postoupil v tabulce z nelichotivé 36. příčky.

Cyrrus

Sdílejte:

Jak se vám líbí tento článek? Pět hvězdiček znamená, že hodně. Děkujeme za vaše hodnocení.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Buďte první, kdo přidá komentář k tomuto článku!

Vložte komentář

Váš e-mail nebude ostatním čtenářům zobrazen.


*