Ivan Kvis – servis PC Brno mě zachránilo, aneb jak jsem podlehl vládní hysterii.

Dnes odpoledne jsme v naší redakční elektronické poště našli níže publikovaný příspěvek s dovětkem: „Tohle musíte vydat ještě dnes“. Takové přání nedokážeme odmítnout a proto si článek v nepozměněném a nezkráceném znění můžete přečíst.

Ivan Kvis, šéfredaktor Krize v ČR

Začal jsem pracovat

V létě roku 2009 jsem začal nečekaně pracovat. Stalo se tak v jedné nejmenované firmě, která se mě rozhodla najmout.

Přišel kariérní postup

Jelikož jsem velice šikovný, neminul mě kariérní postup a ze starého stolního PC jsem se dopracoval až na notebook značky Hewlett-Packard.

Dal jsem výpověď

Časem jsem však zjistil, že (tato) práce pro mě není to pravé a rozhodl jsem se dát výpověď. Protože jsem loajální zaměstnanec, domluvili jsme se vedením na postupném předávání pracovních kompetencí. Pro práci jsem však nepochybně potřeboval i počítač, a jelikož můj osobní již nedosahoval potřebných kvalit, domluvili jsme se, že mi bude nadále umožněno používat služební PC.

Poslední měsíce jsem tedy pracoval již pouze na DPP mimo sídlo společnosti a nakonec jsem už nepracoval vůbec.

Na počítači jsem samozřejmě prováděl i jiné aktivity, než jen pracovní. Taky jsem měl na počítači uloženo spoustu osobních dokumentů.

ŠOK

Pár měsíců po skončení mých pracovních povinností však přišlo nepříjemné vystřízlivění – firma chtěla počítač vrátit.

STRACH

Jelikož znám praktiky, jež společnosti s vráceným hardwarem provozují a současně začínala vládní krize způsobená špiclováním ABL, byl jsem jak na trní, co budu dělat?

ŘEŠENÍ

Řešení však bylo celkem jednoduché. Kontaktoval jsem svého kamaráda, Ivana Kvise, o němž jsem věděl, že provozuje službu Servis PC Brno v rámci které mimo jiné instaluje nejrůznější programy pro počítače a také počítače spravuje.

Zeptal jsem se tedy, zda by šel počítač vyčistit tak, aby data které jsem zde za své působení nashromáždil, nemohl někdo zpětně vyvolat. Odpověď zněla ANO a dokonce mi bylo řečeno, že k tomuto účelu bude použití speciální program, který několikrát uvedené údaje přepíše.

Lidé, kteří mají strach například z FBI prý tuto proceduru provedou až 500krát. Nevím, kolikrát tuto činnost provedlo Servis PC Brno, nicméně když jsem počítač po jejich intervenci zapnul, nic zde nebylo a já byl naprosto spokojen!

Závěrem

I když jsem na počítači žádné citlivé údaje neměl, jsem rád, že jsem využil uvedené služby a nikdo nebude moci zpětně skenovat moje dokumenty.

Počítač jsem tedy předal vyčištěný a vyzrál tak na velkého bratra, hysterie byla zažehnána.

Bezpečné smazání dat

Bezpečné smazání dat

Nejrychlejší servis počítačů a notebooků v Brně

nabízí servis PC, instalace počítačů, notebooků a netbooků. Instalace a přeinstalace Windows, odvirování počítačů, instalace WiFi a další servisní úkony. Více na Servis PC Brno

Ivan Kvis – Servis PC Brno, Molákova, Brno-Líšeň najdete zde:

Sdílejte:

Jak se vám líbí tento článek? Pět hvězdiček znamená, že hodně. Děkujeme za vaše hodnocení.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Počet komentářů: 2

  1. Pane Kvis píšete článek jen o své firmě ve které jste údajně servisní technik

  2. Vážený pane Guntere, máte pravdu, že spoustu článků o servisu PC v kterých propaguji Spraveno.cz jsem skutečně napsal. TENTO VŠAK NE! Autorem je Ing. jiří Fuchs

Vložte komentář

Váš e-mail nebude ostatním čtenářům zobrazen.


*