Čím mám jet domů?

Úvodní slovo autora:

Začal jsem mít rád cestování vlakem, pak jsem se na České dráhy naštval, což jsem chtěl popsat v tomto článku. Při psaní jsem však zjistil,  že článek je dost o ničem, tak jsem z něj vytvořil alespoň anketu s delší legendou.

Úvod

Již pátým rokem dojíždím téměř každý týden do Prahy, protože zde studuji vysokou školu nebo jak by řekli někteří škarohlídi, nejtěžší gympl v Praze.

Celých těchto 5 let jsem týden co týden jezdil tuto nepříjemnou trasu autobusem. Většinou jsem využíval služeb Studentagency (SA) a ačkoliv mě ca po roce začal nabízený servis vadit (při cestování rád spím a nechci být rušen), neměl jsem moc na výběr.

Konkurenční Eurolines jezdí pouze minimálně, dojíždět až na Zvonařku se mi nechtělo, vlak je asi dvakrát dražší a na vyřizování slev jsem nikdy moc nebyl, SA byla tedy jedinou možností.

Stať

Tento týden, 18. 4. 2011 se však stala zásadní věc.

Již tradičně jsem z důvodu nedostatku financí neměl na své kreditní kartě SA potřebný kapitál k vytvoření rezervace přes internet. Plánoval jsem tedy zvolit o to nevýhodnější variantu, přijít ke Grandu (odtud SA autobusy jezdí) a koupit si lístek na místě, což je dražší.

Ve zkratce, tento plán nevyšel, když jsem došel na autobusák, všechny autobusy na příští dvě hodiny byly obsazeny. Jenže já musel být ca za 3,5 hodiny v Praze, protože jsem zde měl prezentovat práci, ze které jsem se předchozí týden vymluvil, a podruhé už mi to bylo hloupé.

Rozhodl jsem se tedy plácnout se přes kapsu a využít služeb vlaku. Došel jsem na hlavní nádraží a shodou náhod zrovna za chvíli vyrážel vlak s označením EC směr Praha. Šel jsem tedy k okénku, kde se kupují lístky, a požádal o jeden do Prahy.

Dále už jsem byl jenom příjemně překvapen, díky promoakci ČD stál lístek jen 160 Kč a já tak ušetřil 5 Kč oproti autobusu. Cesta do Prahy byla také naprosto bezproblémová, vlak byl zaplněn pouze z poloviny a já se tak mohl příjemně natáhnout přes tři místa.

Přijel jsem do Prahy, kde jsem odprezentoval svoji práci, s nevalným úspěchem. Protože jsem musel být v Praze i druhý den dopoledne, ale nemám zde ubytování, měl jsem na výběr:

  1. otravovat kamarádky (slangově špíny), u kterých občas přespávám (varianta by mě stála ca 300 Kč za hospodu, kam vždycky když u nich spím chodíme)
  2. jet zpátky do Brna a ráno vyrazit znovu do hlavního města.

Protože jsem byl příjemně překvapen kvalitou a cenou služeb ČD, rozhodl jsem se pro cestu zpět do Brna vlakem a druhý den tento proces znovu opakovat. Cesta byla znovu příjemná.

Zde začíná problematická část!Druhý den jsem si vyhlídl vlak, který jede v 6:35 z Brna do Prahy, jelikož se mi ale nepodařilo vstát, respektive dopravit se na nádraží, přeorientoval jsem se na vlak, který jel až v 7:16.

Vyrazil jsem na tramvaj, tak abych stihl dle vyhledaného spojení dorazit na uvedený čas na nádraží a ještě si koupit lístek. Jenže, šalina mi před nosem ujela a já měl již pouze 20 minut do odjezdu vlaku, což je ze Štefánikové čtvrti čas skoro likvidační, rozhodl jsem se tedy pro cestu autem a nakonec našel i místo k zaparkování na Vlhké.

Dále jsem si koupil lístek a následně šel na vlak. Příjemným překvapením bylo, že přijelo Pendolino, do kterého jsem později nastoupil. Trochu jsem se pozastavil nad informacemi u sedadel, že podléhají rezervaci, což mi úplně nesedělo s nákupem lístku.

Pak přišel průvodčí a moje nepříjemné tušení potvrdil, za místenku jsem byl nucen uhradit dalších 250 Kč, čímž se cena lístku vyšplhala na astronomických 420 Kč.

Původně jsem tady chtěl psát, že by České dráhy, když už mají promo akci a málem si mě získaly na svou stranu, měly na vlacích uvádět něco ve smyslu, na tento vlak neplatí obyčejný lístek koupený na trasu Brno Praha u našich pokladen, ale postupem času mě rozčarování již částečně opustilo a nyní jsem k této situaci lhostejný. Zde končí problematická část!

Shrnutí tohoto článku

  1. jezdil jsem autobusem
  2. zalíbila se mi jízda vlakem
  3. naštval jsem se na České dráhy
  4. zmocnila se mě lhostejnost

Nevím, jestli dnes pojedu domů vlakem nebo autobusem, ale protože 24. končí promo akce ČD, od té doby bude jezdit zase jenom autobusem.

Poraďte

Prosím čtenáře o pomoc. Mám dnes jet:

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sdílejte:

Jak se vám líbí tento článek? Pět hvězdiček znamená, že hodně. Děkujeme za vaše hodnocení.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Počet komentářů: 2

  1. Homothomasis 20. 4. 2011 @ 09:14

    Ek je přeci jasné, že večírek se špínama nemůže být nikdy odmítnut. Navíc pokud jsi stále držitelem zelené mikiny, tak tím zvýšíš šanci potkat vyhledávanou modelku s touhou být tvojí poddanou.

  2. Samozřejmě jsem také hlasoval pro možnost „Jít na večírek se špínama“, to je jasná volba!

Vložte komentář

Váš e-mail nebude ostatním čtenářům zobrazen.


*