Za současná vedra mohou počítače Apple

Nejsem jistě sám, kdo si všiml dlouhotrvajících nesnesitelných veder na našem území. Ivan Kvis a jeho Krize v ČR má teorii, proč tomu tak je.

Rekordně vysoké teploty.

Meteroologové  vydávají 10. července 2010 tuto zprávu :
Na více než třech desítkách míst České republiky v sobotu zaznamenali teplotní rekord. Jako první ho ohlásila meteorologická stanice v Hradci Králové, kde naměřili 34,4 stupně Celsia. V Praze na Karlově byla zaznamenána teplota 35,1 stupně. S horkým počasím musejí lidé počítat až do pondělí, kdy bude dokonce ještě tepleji.

Mohou za to počítače Apple.

Podle nezávislého výzkumu magazínu Krize v ČR jsou jednoznačným viníkem rekordně vysokých teplot počítače Apple a jejich uživatelé, kteří je užívají.

Posedlost konstruktérů Apple tichým chodem jejich počítačů v kombinaci s použitím takzvaných ušlechtilých materiálů na jejich konstrukci, je zaděláno na veliký teplotní problém. Vše je umocněno tím, že podíl počítačů Apple je na našem trhu už v jednotkách procent a pokud se tento podíl u nás zvýší na úroveň USA nebo Afriky, bude tady vedro jako tam.

Hliník a málo výkonný ventilátor.

Na vině je z principu špatná konstrukce počítačů Apple. Běžný plastový notebook PC  je vybaven pořádným ventilátorem, který z jeho útrob vyžene vzduch ještě dříve, než se stačí ohřát.

U počítačů Apple je to bohužel jinak. V nesmyslné honbě za tichým chodem je použit sice tichý, zato však  málo účinný ventilátor. Ten potom umožňuje vražednou kumulaci tepla v přístroji. Toto teplo se  přes hliník, který má vysokou tepelnou vodivost,  dostává  snadno ven a ohřívá okolní vzduch. Zatímco v zimě kvůli počítačům Apple přicházíme jen  o sníh a zimní radovánky, létě už jde v tropických vedrech doslova o život.

Nejrychlejší servis počítačů a notebooků v Brně

nabízí servis PC, instalace počítačů, notebooků a netbooků. Instalace a přeinstalace Windows, odvirování počítačů, instalace WiFi a další servisní úkony. Více na Servis PC Brno

Sdílejte:

Jak se vám líbí tento článek? Pět hvězdiček znamená, že hodně. Děkujeme za vaše hodnocení.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
O autorovi

Ivan Kvis

Ivan Kvis je autorem většiny článků na Krizi v ČR. Je disčeštinyk a disfaktik. To znamená, že v jeho článcích mohou být pravopisné i faktické chyby. A jsou.

Počet komentářů: 3

  1. Odhoďte notebooky pořiďte si iPody 27. 8. 2010 @ 20:25

    stačí iPhone, nezahřívá se a teploty se úměrně k tomu snižují 🙂
    viz dnešní ranní teplota v Cupertinu jen 18 stupňů Celsia. V tuto chvíli se dá naopak hovořit o povážlivém ochlazování planety…

  2. S iPhone 4 souhlasím, zbytečně se nezahřívá při příjmu signálu 🙂

  3. Doporučuji přidat chladicí okruh na principu tepelného čerpadla. V praxi je možno chladit zanořením počítače do vody, po dobu nejméně 5 minut. Tím docílíme kýženého poklesu teploty i optima tepelné kapacity zařízení.

Vložte komentář

Váš e-mail nebude ostatním čtenářům zobrazen.


*