Problém korupce má řešení už 2500 let

Sliby, sliby, sliby…

Před volbami slibují všechny politické strany razantní řešení korupce. Po volbách na tyto sliby zapomenou a je jedno, zda se jedná o strany vítězné, nebo ČSSD. Nejhorší však je fakt, že je to úplně jedno. Předvolební návrhy k řešení problému korupce jsou totiž stejně k ničemu. Je to zřejmě pojistka pro případ, že by si voliči nějakým zázračným způsobem vymohli jejich realizaci.

Funkční řešení korupce.

Pokud by politici chtěli skutečně s problémem korupce něco udělat, mohli už dávno převzít osvědčenou metodu z minulosti. Tato metoda řeší trest i prevenci a to vše s dokonalou provázaností.

Perské řešení korupce.

Nejdokonalejší způsob potírání korupce pochází z Persie a byl zaveden okolo roku 500 před naším letopočtem. Úředníkovi, kterému bylo prokázáno zneužití úřední moci, je zaživa stažena kůže. To je trest, jehož samotná existence je dostatečnou prevencí. Peršané však šli mnohem dále. Nástupce po staženém kolegovi fasuje při nástupu do funkce zcela nové kancelářké křeslo potažené kůží jeho předchůdce. Lepší prevenci snad ani nelze vymyslet.

Jsem pro zavedení tohoto přístupu i u nás. Myslím, že by fungovalo nejlépe ve spojení se systémem agent-provokatér.

Anketa.

Jste pro zavedení perského řešení korupce?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sdílejte:

Jak se vám líbí tento článek? Pět hvězdiček znamená, že hodně. Děkujeme za vaše hodnocení.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
O autorovi

Ivan Kvis

Ivan Kvis je autorem většiny článků na Krizi v ČR. Je disčeštinyk a disfaktik. To znamená, že v jeho článcích mohou být pravopisné i faktické chyby. A jsou.

Počet komentářů: 3

  1. Zatím jsou všichni pro perské řešení.

  2. Násilí plodí násilí 27. 8. 2010 @ 20:09

    Myslíte si, že by nebylo lepší lidem předložit dobrý příklad, místo výhrůžky?
    Ja jsem jen obyčejná maminka, ale s výchovou svých čtyř potomků jsem měla dosud úspěch. Nikdy jsem nepoužívala výhrůžky a zřídka jaké tresty, mám je totiž ráda.
    Myslím, že celosvětový vývoj spěje k vzájemne lásce a porozumění, ne zpět do barbarských časů.

  3. Je jasné, že podobné tresty se už nikdy nevrátí. Smutné je, že se dnes nevyužívá ani možností, které jsou k dipozici.

Vložte komentář

Váš e-mail nebude ostatním čtenářům zobrazen.


*