Marek Šmoldas je novým spolupracovníkem Krize v ČR

Krize v ČR je první blog, který má vlastního jazykového korektora.

Začátkem prázdnin vypsal magazín Krize v ČR výběrové řízení na místo jazykového korektora.  Přesto, že Krize v ČR nemůže, a ani nechce, žádnému ze svých spolupracovníků vyplácet jakýkoliv honorář, přihlásilo se velké množství zájemců. Jako důvod svého zájmu o spolupráci udávali, že chtějí být u toho. To nás pochopitelně těší.

Marek Šmoldas – jazykový korektor Krize v ČR

Jak výběrové řízení probíhalo? Jednoduše. Ivan Kvis napsal článek a zájemci o práci jazykového korektora dostali za úkol opravit v něm všechny chyby. Při tomto úkolu se ukázalo, kdo to myslí se spoluprací s naším magazínem vážně. Všichni bez rozdílu odešli od rozdělané práce s tím, že toto prý nemají zapotřebí.

Proto jsme si nakonec plácli s Markem Šmoldasem, kterého jsme přijali už raději bez výběrového řízení.

Zvýším počet čárek ve větách až o 30%.

Marek Šmoldas říká: „chronickým problémem článků v magazínu Krize v ČR jsou především chybějící čárky ve větách. Mým cílem je zvýšit jejich počet nejméně o 30%. Chci také razantním způsobem zvýšit přesnost jejich umísťování.“

Marek Šmoldas chválí.

Velmi nás potěšilo, že Marek nás také pochválil. Narozdíl od Novinek.cz se podle něj v magazínu Krize v ČR nevyskytují věty, které nedávají smysl, protože letošní říjen má být údajně velmi chladný a vlhký.

Krize v ČR – jde nám především o kvalitu.

Článek Jak si udžet práci v době krize je historicky první v našem magazínu Krize v ČR, který prošel jazykovou korekurou. Doufáme, že Marka časem přesvědčíme k opravě všech starších příspěvků.

Jazykový korektor v řadách spolupracovníků Krize v ČR je dalším krokem ke zkvalitnění našeho obsahu a věříme, že si naši čtenáři této změny k lepšímu přinejmenším všimnou.

Ještě bychom za stejných platových podmínek potřebovali grafika. Takže, pokud chcete být u toho, napište nám.

Úplně nejvíc však potřebujeme někoho, kdo bude psát zajímavé a zábavné články. To je samozřejmě jen legrace, Toho už dávno máme.

Váš Ivan Kvis.

Sdílejte:

Jak se vám líbí tento článek? Pět hvězdiček znamená, že hodně. Děkujeme za vaše hodnocení.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
O autorovi

Ivan Kvis

Ivan Kvis je autorem většiny článků na Krizi v ČR. Je disčeštinyk a disfaktik. To znamená, že v jeho článcích mohou být pravopisné i faktické chyby. A jsou.

Počet komentářů: 3

  1. No, tak si myslím, že možná ten Váš korektor měl projít nějakým řízením. Možná asi neví, jaký je rozdíl v zápisu 30% a 30 %.

    Tereza

  2. Neberte to tak vážně Terezo. Každopádně mám radost, že existují lidé, kteří i takovou drobnou nesrovnalost odhalí 🙂

  3. Víte, pracuji taky jako korektorka. A tohle mě teda docela štve, protože to jsou chyby, které pak dělá laická veřejnost.

Vložte komentář

Váš e-mail nebude ostatním čtenářům zobrazen.


*