Jak si udržet práci v době krize

A nejen v době krize.

Ekonomická krize řádí jako mor po celém světě, firmy propouštějí a lidé, kteří nějakým podivným řízením osudu práci ještě mají, se o ni čím dál tím více bojí.

Musím podotknout, že ve většině případů zcela oprávněně, protože krize ještě zdaleka neřekla poslední slovo. Podle některých zdrojů dokonce ani předposlední. Psali to také na Facebooku!

Lidé dělají dvě zásadní chyby.

Magazín Krize v ČR vám již dlouho a dobře radí. Dnešek nebude samozřejmě výjimkou. Mnoho lidí dělá v zaměstnání dvě fatální chyby, které přímo ohrožují jejich další působení na tom kterém místě.

Mnoho zaměstnanců si totiž myslí, že stačí bezchybně vykonávat svěřené úkoly. To je však nesmysl. O tom, co uděláte, je potřeba mluvit, hodně mluvit. Dále je potřeba zdůraznit chyby ostatních.

Pokud toto neděláte, poznáte brzy vkusný interiér úřadu práce. Není totiž důležité, jaký vy a vaši kolegové jste, ale co si o vás váš nadřízený myslí.

Co tedy dělat?

Jsou v podstatě dvě možnosti. Pokud něco umíte a jste schopni nějakou práci odvést, mluvte o tom, co jste udělali. Pokud neumíte nic, mluvte o tom, co všechno uděláte, jak to bude úžasné, jaký je to skvělý nápad a podobně.

Časem se totiž na budoucí čas zapomene. Pokud se někdy náhodou někdo zeptá, jak to dopadlo, sveďte nerealizaci vašeho záměru na někoho jiného.

Kritizujte ostatní.

Druhá rada zní: dělejte z druhých neschopná a neustále chybující individua. Vaše historky o tom, co všechno uděláte, budou mít výrazně vyšší hodnotu.

Nelitujte času, pracuje pro vás.

Pro realizaci našich rad je třeba čas. Někteří lidé věnují realizaci těchto postupů až desetinásobek času, který zabere práce samotná. Přesto se jim to vyplácí.

Naše rady fungují, ale buďte opatrní.

Musíte však zachovat jistou dávku soudnosti, jinak vás šéf prokoukne a bude s vámi ámen. Někdy podobné postupy praktikují přímo šéfové, které nikdo vyhodit nemůže. Většinou jen pro své superego. Tady je v případě odhalení nebezpečí, že bude zaměstnancům pro smích a ztratí autoritu. Tak opatrně.

Poděkování Ivaně Kvisové.

Děkuji Ivaně Kvisové za originální ilustraci v titulku tohoto článku. Ivana Kvisová prezentuje své obrazy na stránkách Obrazy od Ivanky.

Sdílejte:

Jak se vám líbí tento článek? Pět hvězdiček znamená, že hodně. Děkujeme za vaše hodnocení.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
O autorovi

Ivan Kvis

Ivan Kvis je autorem většiny článků na Krizi v ČR. Je disčeštinyk a disfaktik. To znamená, že v jeho článcích mohou být pravopisné i faktické chyby. A jsou.

Buďte první, kdo přidá komentář k tomuto článku!

Vložte komentář

Váš e-mail nebude ostatním čtenářům zobrazen.


*