Krizoměr hlásí čtyřku a vypadá to, že bude ještě hůř

Síla krize v ČR je zase o stupeň vyšší.

Když v únoru 2009 šéfredaktor Krize v ČR Ivan Kvis uváděl do provozu unikátní měřič síly krize – krizoměr, dosahovala hodnota na jeho stupnici čísla 2. Zanedlouho poté byl nucen zvýšit hodnotu na trojku. Ta vydržela poměrně dlouho.

Dnes, 25. září 2009 musíme pod tlakem objektivních skutečností hodnotu síly krize v ČR zvýšit opět.

Současná hodnota je tedy 4 .

Pamatujete si, jak v únoru letošního roku nebral krizi téměř nikdo vážně? Krize byla byla považována za nafouknutou mediální bublinu podobně jako prasečí chřipka, globální oteplování zaviněné lidskou činností a podobné výmysly.

Možná si také vzpomenete na prognózy „odborníků“, které říkaly, že po letošních prázdninách bude lépe. Nebude. Krizoměr hovoří zcela jasně.

Magazín Krize v ČR si však vážnost situace uvědomoval již dlouho před svým vznikem. Proto také začal jako první na světě krizi měřit.

Krizoměr Ivana Kvise z února 2009

Krizoměr Ivana Kvise z února 2009

Jako první informoval o krizoměru Aktuálně.cz

Krizoměr již od počátku budil zájem našich médií. První o našem krizoměru informoval například Aktuálně.cz. Tehdy byla ještě síla krize na stupni 2.

Budeme citovat citaci našeho obsahu:

„Na webu Krize v ČR naleznete v horním rohu krizoměr. Na stupnici od nuly do sedmi na něm svítí dvojka.

Určení hodnoty aktuálního stavu síly krize bude probíhat složitým výpočtem několika tisíc proměnných ze všech oborů lidské činnosti. Prozatím je stanovována odhadem,“ píší autoři o vypovídací hodnotě krizoměru. Dnes se podle nich ostatně v médiích nazývají krizí „kdejaké zaražené větry.“

Autoři se dokonce pokoušeli ekonomickou krizi vyléčit jako chřipku, tedy podobným způsobem, jaký nedávno nepřímo navrhl prezident Václav Klaus – ležením v posteli. Podle nich ale procedura nezabrala.“

A takto o krizoměru nedávno informoval Proženy.cz

„Ptáte se, zda ještě krize pokračuje, nebo už je zažehnána? Odpověď můžete najít třeba na internetu. Zapátrala jsem a objevila šikovnou pomůcku – tzv. krizoměr. Autoři tohoto slova tvrdí, že se jeho překlad bude používat zanedlouho celosvětově, a věří, že po slovech tunelování a robot se stane dalším významným obohacením světových jazyků. Na stupnici od 0 do 7 se můžete jednoduše dozvědět, jak to s tou krizí v Čechách vlastně je.“

Krize v ČR říká, že bude ještě hůř.

A bude mít bohužel opět pravdu.

Sdílejte:

Jak se vám líbí tento článek? Pět hvězdiček znamená, že hodně. Děkujeme za vaše hodnocení.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
O autorovi

Ivan Kvis

Ivan Kvis je autorem většiny článků na Krizi v ČR. Je disčeštinyk a disfaktik. To znamená, že v jeho článcích mohou být pravopisné i faktické chyby. A jsou.

Buďte první, kdo přidá komentář k tomuto článku!

Vložte komentář

Váš e-mail nebude ostatním čtenářům zobrazen.


*