Ivan Kvis: Krize je jako slepé střevo

Je krize jako chřipka?

Ekonomická krize je podle mně jako zánět slepého střeva. Může přejít, může vás i zabít, ale rozhodně vždy hodně bolí. Václav Klaus (pozn. redakce: prezident ČR) tvrdí, že krize je jako chřipka. Já s tímto názorem nesouhlasím. Chřipka se léčí ležením v posteli, to však podle mých zkušeností na ekonomickou, ani jinou, mě známou krizi neplatí.

Chřipka i zánět slepého střeva vás mohou zabít.

Co však mají chřipka a zánět slepého střeva společného je, že vás mouhou i zabít. S tím  jediným se dá souhlasit. Václav Klaus bude zřejmě v posteli čekat až krize přejde. My ostatní se budeme muset v nejbližší době podrobit velmi nepříjemné léčbě. Operace bude pravděpodobně probíhat zaživa, protože anestezie bude v době ekonomické krize těžký nadstandard.

Čekám až krize přejde, nechci ji přechodit.

Sdílejte:

Jak se vám líbí tento článek? Pět hvězdiček znamená, že hodně. Děkujeme za vaše hodnocení.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
O autorovi

Ivan Kvis

Ivan Kvis je autorem většiny článků na Krizi v ČR. Je disčeštinyk a disfaktik. To znamená, že v jeho článcích mohou být pravopisné i faktické chyby. A jsou.

Počet komentářů: 4

  1. Milý krizáku Ivane, chřipková analogie Václava Klause se vztahovala na délku a úspěšnost / neúspěšnost léčby krize. Klaus tím mínil to, že ať chřipku léčís, nebo ne, vždy si vezme týden. Neboli ať rozdáváš ze státního rozpočtu miliardy důchodcům, podnikům, podnikatelům nebo nerozdáváš, krize potrvá přibližně stejnou dobu. Ty jsi Klauzovu jednoduchou symboliku přenesl na konkrétní způsob léčení chřipky. Tak jak Ty to bereš to Klaus rozhodně nemyslel a proto mám za to, že s ním v této věci ani nemůžeš nesouhlasit. Ale Vlastně i podle Tvého chápání Klauzových slov tu jistá analogie vlastně existuje. Když se teď ekonomická krize šíří, spousta lidí „jde ne dlažbu“ a následně na úřad práce a v podstatě se mohou válet v posteli víc, než když pracovali. Tedy i ekonomická krize se léčí odpočinkem v posteli. A Ty na fotce léčíš krizi jak o život, je vidět, je Ti záleží na zdraví naší Vlasti!

  2. Milý Jirko606, v Německu po první světové válce ekonomickou krizi taky dlouho neřešili. Pak přišel jeden pán a vyřešil ji raz-dva. Samozřejmě můžeme čekat až se někdo podobný objeví…

  3. Tak pán z německa – to skuteně vyřešil po svém….a co Ty krizáku, jaký by byl Tvůj raz-dva balíček ekonomických opatření? Pan Hitler to vyřešil v podobě motivačních pracovních programů a projektů na zelené louce, kde dal ubytování tisícům lidí. Pod heslem „práce osvoboszuje“ (Arbeit macht frei) poté mnoho nadšnců stavělo projekty bez nároku na odměnu! Máš nějaký podobný motivační balíček pro krizi v ČR?

  4. Souhlasím se Zemanem, snížit výdaje státu a ušetřené prostředky použít na investice.

Vložte komentář

Váš e-mail nebude ostatním čtenářům zobrazen.


*