Důchodová reforma podle Krize v ČR

Krize v ČR předkládá vlastní návrh důchodové reformy

Důchodová reforma je v poslední době velké téma. Diskutují se různé varianty, ale žádná z nich podle ekonomických expertů ze serveru Krize v ČR problém uspokojivě neřeší. Za zcela zcestné považujeme návrhy, které počítají s jakoukoli formou vyplácení důchodů ze státního rozpočtu. Je snad stáří nějaká zásluha, aby automaticky zavdala právo na vyplácení peněz každému po dosažení určitého věku? Ne a ještě jednou ne, tudy cesta skutečně nevede.

Daň ze stáří.

Náš návrh jde jinou cestou. Staří lidé jsou pro stát velkou finanční zátěží. Často kvůli svému zdravotnímu stavu nemohou pracovat a když mohou, tak je stejně nikdo nezaměstná. Kvůli tomu do státní kasy nic neodvádějí a nejsou pro společnost žádným přínosem. Pokud pracovat mohou a práci seženou, zabírají pracovní místa mladým lidem a zvyšují již tak vysokou nezaměstnanost.

Staří lidé jsou také více nemocní a proto zneužívají lékařskou péči mnohem častěji než mladí.

Z těchto faktů nám vychází jediné funkční řešení. Starým lidem samozřejmě ze státní kasy nic nevyplácet a navíc zavést daň ze stáří. Nastavena bude takto: čím starší člověk, tím vyšší daň. Jen tak bude tato daň reflektovat skutečnost, čím starší člověk, tím větší zátěž pro stát. Rozhodný věk pro zahájení placení daně ze stáří navrhujeme stanovit na 55let pro muže i ženy.

Z čeho budou lidé daň ze stáří platit?

To samozřejmě není starost státu, stejně jako u daní ostatních. Česká republika má nejpropracovanější systém soudních exekucí na světě a proto věříme, že většinu daní ze stáří se nakonec vybrat podaří. Vždyť dnes patří důchodci v regionech s vysokou nezaměstnaností mezi nejbohatší obyvatele. Proto je námi navrhovaná daň ze stáří jediným správným řešením.

Anketa

Jste pro zavedení daně ze stáří podle návrhu Krize v ČR?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sdílejte:

Jak se vám líbí tento článek? Pět hvězdiček znamená, že hodně. Děkujeme za vaše hodnocení.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
O autorovi

Ivan Kvis

Ivan Kvis je autorem většiny článků na Krizi v ČR. Je disčeštinyk a disfaktik. To znamená, že v jeho článcích mohou být pravopisné i faktické chyby. A jsou.

Počet komentářů: 8

 1. Myslím, že odborníci magazínu Krize v ČR by měli mít zákonem garantované místo v některém z poradních orgánů vlády!

 2. Pokud nás vláda požádá, rádi s důchodovou reformou pomůžeme.

 3. Ty vole to je hustý.Dával bych si pozor na utlučení holemi a pokousání protézou

 4. Horší reakce než na článek o sebevravraždách nepředpokládám 🙂
  Čtěte zde: Krize zvýší počet sebevražd

 5. To není dobré ani jako vtip. Budu parafrázovat jednoho z diskutujících:
  Myslím, že odborníci magazínu Krize v ČR by měli mít zákonem garantované místo v některém z psychiatrických zařízení. Na vlastní náklady!!!

 6. S čím konkrétně v našem návrhu nesouhlasíte? Prosím věcně a bez napadání.

 7. Zajímavý článek, opravdu dobrý web.

 8. Děkujeme za názor.

Vložte komentář

Váš e-mail nebude ostatním čtenářům zobrazen.


*