Černé pátky dorazily do ČR, může za to krize

Seriál Krize v ČR a černé pátky.

Co je černý pátek?

Přídavné jméno černý před jakýmkoliv názvem dne v týdnu většinou znamená, že ten den se stalo něco špatného, hodně špatného. V případě, o kterém pojednává tento článek, je však skutečnost mnohem horší. Černý pátek  v tomto případě znamená, že se  něco špatného děje neustále a to pátek co pátek.

Co se děje?

Vyrazit v pátek večer s přáteli na pivo, víno, tvrdý alkohol nebo všechno dohromady má v našich končinách dlouholetou tradici. Jak však magazín Krize v ČR zjistil, tato tradice zřejmě končí. A může za to ekonomická krize.

Černý pátek je realitou i v ČR

Protože sám občas za zábavou v pátek vyrazím, nemohl jsem si nevšimnout úbytku hostů v restauracích, vinárnách, barech i diskotékách. Ještě před nedávnem byla v pátek večer volná židle v restauraci vzácnou relikvií. Dnes si lidé mohou vybírat kam se posadí. Čím dál častěji se však rozhodují pro pohodlnou pohovku u svého televizního přijímače. Je to mnohem levnější.

Černý pátek na vlastní oči.

Včera večer, tedy v pátek večer, jsem po relativně dlouhé době (po týdnu) vyrazil do ulic města. Navštívil jsem tři různé typy podniků. Restauraci, hernu a diskotéku. Ve všech navštívených podnicích je na první pohled jasně patrný fatální úbytek hostů. V restauraci jsme s kamarádem byli téměř sami, v herně úplně sami a část diskotéky jsme až do dvou hodin ráno měli zcela pro sebe.

Celosvětově užívaný termín Black Friday zavedl magazín Krize v ČR.

Pro tento krizový stav zavedl náš magazín v blízké budoucnosti celosvětově užívaný termín černý pátek – Black Friday.

Jak z toho ven.

Choďte prostě pařit. Může se totiž stát, že po skončení krize (a to může být už za několik let) nebude kam jít, protože nálevny a zábavní podniky krizi prostě nepřežijí. Pokud na to ještě máte, zajděte občas do hospody, děláte to pro sebe.

Černé pátky dorazily do ČR, může za to krize – fotogalerie:

Sdílejte:

Jak se vám líbí tento článek? Pět hvězdiček znamená, že hodně. Děkujeme za vaše hodnocení.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
O autorovi

Ivan Kvis

Ivan Kvis je autorem většiny článků na Krizi v ČR. Je disčeštinyk a disfaktik. To znamená, že v jeho článcích mohou být pravopisné i faktické chyby. A jsou.

Počet komentářů: 3

  1. Dokud budu mít peníze, tak rozhodně každej pátek pařím.

  2. Tak v kolik zítra?Máš ještě peníze?

  3. Tak zítra ve 21.00 na nádru. Ale naposledy.

Vložte komentář

Váš e-mail nebude ostatním čtenářům zobrazen.


*