Akvaparky v Maďarsku zejí prázdnotou, je krize

Jedu do Maďarska.

Předminulý týden ve čtvrtek jsem se vydal na reportáž do Maďarska. Chtěl jsem na vlastní kůži zjistit, jak žijí lidé ve státě, který je ekonomicky zcela na kolenou.

Někteří dokonce tvrdí, že tamní vláda už vypnula i světlo na konci tunelu. Měl jsem v plánu navštívit Budapešť (hlavní město Maďarska).

Aquapark Mogyoród je v hlavní sezóně téměř prázdný.

Bylo však příliš teplo a mně se do města příliš nechtělo. Rozhodl jsem se tedy pro změnu plánu a navštívil vyhlášený akvapark kousek od Budapešti.

Vodní park je ve městě Mogyoród hned vedle Hungaroringu, na kterém se jezdí závody formule 1. Informace o životě lidí ve městě zjistím buď cestou domů, nebo si všechno vymyslím jako vždycky.

Šok, na atrakcích ani noha.

I přesto, že bylo ideální počasí, tak jsem byl v akvaparku téměř sám. Celodenní vstupné je v přepočtu 520 Kč. A to bude zřejmě ten problém, průměrná mzda v Maďarsku je totiž pouhých 10.400 Kč.

Budapešť je hezká, ale neudržovaná.

Do Budapešti jsem se nakonec večer na chvíli dostal. Za světla působí hodně zchátralým a zanedbaným dojmem. Za tmy a umělého osvětlení je moc hezká.

Na nejrušnější ulici bylo poměrně prázdno a na zahrádce u Burger King nebo McDonalds se dalo v klidu sednout. Ceny tam jsou jako u nás.

Akvapark Mogyoród – fotky Krize v ČR

Sdílejte:

Jak se vám líbí tento článek? Pět hvězdiček znamená, že hodně. Děkujeme za vaše hodnocení.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
O autorovi

Ivan Kvis

Ivan Kvis je autorem většiny článků na Krizi v ČR. Je disčeštinyk a disfaktik. To znamená, že v jeho článcích mohou být pravopisné i faktické chyby. A jsou.

Počet komentářů: 2

  1. Tak zkus s rodinkou navštívit Babylon aqupark Liberec,tam je spousta lidí…..aspoň mám vždy ten pocit…PS-………Alkohol je velmi nebezpečná komodita……Pokud půjdou debilní Němci na akci,mám zájem se přidat…….Ale nemám zájem o příspěvky do manželské Email pošty…OK??????

  2. Liberec ještě jo, ale ty němce, alkohol a manželskou poštu fakt nedávám 🙂

Vložte komentář

Váš e-mail nebude ostatním čtenářům zobrazen.


*