Kvůli krizi jsou naše řeky letos téměř prázdné

Na vodu jezdí mnohem méně vodáků.

Krize v ČR objevila další obor, jenž je nemilosrdně drcen dopady ekonomické krize. Je jím veškerý byznys kolem vodáctví. Půjčovny lodí, kempy a restaurace čelí tento rok prudkému úbytku klientů. Jet na vodu je prostě pro mnoho lidí příliš nákladnou dovolenou.

A to je dobře.

Na druhou stranu však jásají ti, pro které je voda zatím ještě zaplatitelnou záležitostí. Jásají doufám také ochránci přírody. Na řekách a v kempech je totiž minimální provoz, a to je fajn.

Sázava.

Sázava získala v minulých letech přezdívku banánová řeka. Bylo to kvůli obrovskému počtu žlutých lodí od jedné megapůjčovny. Letos se v několika banánech pohybovala i naše malá skupina. Ostatních pár vodáků mělo lodě jiné barvy.

Krize v ČR tedy může prohlásit, že Sázava již není banánovou řekou.

Sázava 2009 – fotky.

V této exkluzivní fotogalerii najdete fotky lidí, lodí a zbraní z vojenského muzea, které jsme na cestě za reportáží ze Sázavy navštívili.

Sdílejte:

Jak se vám líbí tento článek? Pět hvězdiček znamená, že hodně. Děkujeme za vaše hodnocení.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
O autorovi

Ivan Kvis

Ivan Kvis je autorem většiny článků na Krizi v ČR. Je disčeštinyk a disfaktik. To znamená, že v jeho článcích mohou být pravopisné i faktické chyby. A jsou.

Počet komentářů: 2

  1. Bohužel můžu potvrdit… Před týdnem jsme sjížděli Hron na Slovensku a v kempech jsme byli doslova sami… O to byla větší pohoda 🙂

  2. Krize je prostě i na Slovensku. Jejich Euro na tom nic nezmění 🙂

Vložte komentář

Váš e-mail nebude ostatním čtenářům zobrazen.


*