Air Swimmers létající ryba – hračka roku 2011

Pokud přemýšlíte co nadělit  letos pod stromeček svým dětem, možná jste právě našli to pravé.

Létající ryby na dálkové ovládání budou hitem letošních Vánoc

Air Swimmers létající ryby byly poprvé představeny firmou William Mark Corporation na výstavě hraček Toy Fair 2011, která se konala v New Yorku od 14. do 17. února 2011. Na náš trh se tato hračka dostala, jak už je téměř tradicí, s poměrně velkým zpožděním.

Hračka roku 2011

Nepodařilo se mi najít, zda létající ryby Air Swimmers skutečně získaly ocenění Hračka roku 2011. Je možné, že jsem špatně hledal, nebo tento titul vznikl samovolně a neustálým opisováním se stal obecně uznávanou skutečností.

Pokud máte nějaký odkaz, který by ocenění Hračka roku 2011 potvrzoval, neváhejte jej uvést do komentářů k tomuto článku. V oficiálním seznamu oceněných hraček roku 2011 v USA Toy of the Year Awards 2011 létající ryby Air Swimmers uvedeny nejsou.

Originál od WMC a čínské kopie létajících ryb Air Swimmers

Na našem trhu se můžete setkat jak s originální létající rybou od WMC William Mark Corporation, tak i s čínskou kopií. Pokud chcete skutečně originální výrobek, předem se u prodejce ujistěte o jeho pravosti. Není nic horšího, než zkažené Vánoce.

Vzhled, funkce a provedení

Létající ryba Air Swimmers je vlastě balón ve tvaru ryby naplněný heliem, který lze ovládat infračerveným dálkovým ovládáním. Létající ryby Air Swimmers se ve vzduchu pohybují přirozeně (jako skutečné ryby) pomocí poháněné ocasní ploutve. Díky kvalitnímu materiálu, z kterého jsou vyrobeny, se nemusíte bát nárazu do zdi. V případě takové „havárie“ se Air Swimmers odrazí a pokračuje v plavbě. To je velký rozdíl oproti dříve velmi populárním vrtulníkům na dálkové ovládání 🙂

V současné době jsou na trhu dostupná dvě provedení, která se liší pouze svým vzhledem. Funkčnost je u obou provedení identická.

Air Swimmers létající ryba Clownfish – Klaun očkatý (Nemo)

letajici_ryba_nemo

Air Swimmers létající ryba žralok (Bruce)

letajici_ryba-zralok

Parametry

Velikost: Délka cca. 145 cm, výška cca. 91 cm

Hmotnost: cca 0,5 kg

Cena

Cena za samotnou létající rybu

Létající ryby Air Swimmers se u nás dají pořídit například na Aukru za 549Kč + 49Kč za dopravu nebo 99Kč za dopravu s dobírkou.

Cena za helium

Zatímco cena za samotnou létající rybu mi připadá docela v pohodě, horší je to s náplní helia. Skoro to vypadá, že tuto hračku nevyvinul hračkářský průmysl, ale spíše nějaká plynárna.

Helium

Jak nejlépe vyřešit náplň helia do létající ryby

Jednoznačně nejpohodlnějším řešením je zakoupit sadu, která obsahuje létající rybu a lahev helia, která ji dokáže naplnit a zůstane dost plynu i pro doplňování a udržení létající ryby v provozu po několik měsíců. Podle zahraničních recenzí totiž dochází k viditelnému úbytku plynové náplně již po několika dnech. Je to vlastnost helia, které rádo prostupuje látkou.

Sada s lahví helia 250l stojí 1399Kč, sadu s lahví 450l lze sehnat za 1799Kč. K úplnému nafouknutí létající ryby stačí 120l helia a zbytek na hodně dlouhý provoz. Jedná se o ceny, které byly zjištěny v den vydání tohoto článku 2. listopadu 2011.

Další možností je nechat si buď u prodejce ryby, nebo prodejce plynu vaši hračku naplnit a pro dofukování zakoupit malou bombičku helia. To je cenově výhodněší, nicméně doprava domů a především manipulace s nafouklou létající rybou pod stromečkem nebude jednoduchá. Je opravdu dost veliká. Podívejte se na video.

Air Swimmers létající ryba – video

Kde koupit létající rybu za nejlepší cenu

Najít létající rybu na dálkové ovládání i jakékoliv jiné zboží za nejlepší cenu vám pomohou informace v našem článku Jak najít na internetu nejlevnější nabídku.

Sdílejte:

Jak se vám líbí tento článek? Pět hvězdiček znamená, že hodně. Děkujeme za vaše hodnocení.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
O autorovi

Ivan Kvis

Ivan Kvis je autorem většiny článků na Krizi v ČR. Je disčeštinyk a disfaktik. To znamená, že v jeho článcích mohou být pravopisné i faktické chyby. A jsou.

Počet komentářů: 11

 1. Konečně pořádný článek, kde se o tom člověk něco dozví, díky Ivane!

 2. Autorská práva 6. 11. 2011 @ 20:50

  Jsou na rybu nějaká autorská prváva?Originál je z USA, ale u nás vše co je je praďepodobně z číny že?

  Děkuji za odpověď

  Pavel Š.

 3. Pravá létající ryba Air Swimmers pochází od firmy William Mark Corporation, která ji na Toy Fair 2011 uvedla na trh. Originální balení létající ryby od WMC vypadá takto. Jestli WMC rybu skutečně vyvinula nevím. Pokud má někdo informace o tom, jak tato zajímavá hračka vznikla, rád je uveřejním.

 4. 52% sleva na Sleveru za 899,- Kč, no neberte to! Článek na pravdu.cz

 5. Takové „slevy“ jsou mířeny na zákazníky, kteří si neumí na internetu najít nejlepší nabídku. Protože pokročilé hledání nejlepší ceny není úplně jednoduchou záležitostí, napsal jsem na toto téma článek Jak najít na internetu nejlevnější nabídku kde se dozvíte, jak vlastně vyhledávače nejlepších cen fungují. Myslím, že většina lidí to neví. Každopádně létající rybu ve slevě za 899,- bych komentoval slovy: „To si dělají legraci“.

 6. NO za 899 kč je to bez Helia:)))) Jak jsem právě zjistil

 7. Rád bych doplnil některé informace o AIR S.
  V ČR lze sehnat originál. Jen je problém, zjistit co je opravdu originál. Běžný zákazník to jen z těží pozná.
  Do ČR vstoupila fa. která oficiálním distributorem pro Čr a SK. Má licenci od WMC. Nezabývá se maloobchodem a nabízí pouze velkoobchodní prodej. Problém je ten o kterém jste psali výše. Dostupnost v ČR. Jako vždy, i tato hračka přichází se zpožděním. Firma přijímala objednávky a rezervace a zboží k vyzvednutí bude až na začátku prosince. Prodejci tedy dělají předobjednávky a zboží budou odesílat zákazníkům až na začátku prosince.
  Jak poznáte originál? Krabice, varování, návody, vše v Českém jazyce. Atest a na krabici logo WMC.
  Firmu každý oficiální prodejce na padělky upozorňuje, snaží se to řešit ale je to všechno moc rychlé, nebude to jen tak.
  K ceně. Doporučená maloobchodní cenu od tohoto zástupce je 1349Kč. Je to sice o dost více než u Čínských výrobků ale fa ručí za kvalitu, záruku… A hlavně, zboží muselo projít testy.
  Hezké Vánoce 🙂

 8. Rádi bychom jenom varovali všechny skeptiky, že se momentálně na trhu prodávají 2 typy této ryby na první pohled totožné, ale s velkými rozdíly ve kvalitě! Více na: http://www.rcmodely-nej.cz/eshop/index.php?rc-dalsi-air-swimmer-solar-bot,47

 9. létající ryby 13. 12. 2011 @ 12:43

  Ten rozměr 140×45 cm je nějaký jiný než uvádí jiní prodejci!!!

 10. Podle stránek výrobce WMC jsou rozměry 57 x 36 palců tedy cca. 145 x 91 cm. Děkuji za upozornění na chybu.

 11. Petra_Bezemer 6. 7. 2018 @ 10:27

  My máme pro Vás obojí! Prohlédněte si aktuální NEWS . Chytejte s Tropicem, nikdo pro vaši radost nedělá více. SLEVOVÝ KUPON pro lepší start sezóny! Prohlédněte si aktuální NEWS . Chytejte s Tropicem, nikdo pro vaši radost nedělá více. Pohrajte si s dravci! Prohlédněte si aktuální NEWS . Chytejte s Tropicem, nikdo pro vaši radost nedělá více. https://rybydynamit.com/#4 Kapři (ale i jiné ryby) na ni reagují okamžitě, jako by to pro ně byla přirozená potrava. Je však velmi měkká, proto nelze použít pro chytání s těžkými zátěžemi na položenou, neboť by pravděpodobně nepřečkala nához. K tomu je vynikající tvrdší větší verze. Ta je mnohem více selektivnější, přesto neztrácí na účinnosti.

Vložte komentář

Váš e-mail nebude ostatním čtenářům zobrazen.


*