Jak najít na internetu nejlevnější nabídku

Je krize, najít nejlepší cenu je důležitější než kdykoliv předtím.

Vyhledávače zboží.

Pro vyhledávání nejlepší ceny u konkrétního zboží slouží speciální vyhledávače. Tyto vyhledávače vám po zadání hledaného zboží vyhledají všechny e-shopy ve kterých hledaný předmět vašeho zájmu nabízejí. I když, není to tak úplně pravda. Systém vyhledávání zboží má trhlinu, kvůli které vám nejlepší nabídka může velmi snadno uniknout.

Jak to funguje.

Velké množství uživatelů internetu si myslí, že vyhledávání zboží v e-shopech funguje stejně jako vyhledávání běžné (fulltext). Nefunguje. Každý e-shop, který má zájem o to, aby se  jím nabízené zboží objevovalo ve výsledcích vyhledávačů se musí do tohoto vyhledávacího systému nejprve zaregistrovat. Dále musí uploadovat soubor xml, ve kterém je popis zboží, jeho cena a odkaz na něj. A to je právě ten problém.

Nejlevnější zboží často nenajdete.

– pokud se e-shop s nejlepší nabídkou do žádného vyhledávacího systému nezaregistruje, tak jej tam prostě nenajdete. Řešením je používat při hledání nejlepší ceny také fulltext.

– pokud je xml soubor vytvořen špatně, nenajdete zboží v takovém e-shopu ani pokud je ve vyhledávacím systému zaregistrován. Stává se, že zboží je v xml souboru zadáno s chybným, nebo pozměněným názvem a vyhledávač ho nezobrazí. Řešením je zadávání více alternativ názvu nebo pouze částí názvu výrobku, který hledáte.

Jak jsem koupil kameru.

Protože vám chci na strámkách Krize v ČR přinášet kromě fotografií  i kvalitní videa, rozhodl jsem se pro nákup Full HD kamery. Úkol zněl jasně, musí být kvalitní a levná. Líbil se mi Panasonic HDC-DX1. Po zadání tohoto výrazu našel vyhledávač zbozi.cz tuto kameru nejlevněji za 9.990Kč. Avšak po zadání pouze Panasonic HDC ji našel za 4.990Kč. Ušetřených 5.000Kč za smazání několika písmen za to stojí, ne?

Sdílejte:

Jak se vám líbí tento článek? Pět hvězdiček znamená, že hodně. Děkujeme za vaše hodnocení.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
O autorovi

Ivan Kvis

Ivan Kvis je autorem většiny článků na Krizi v ČR. Je disčeštinyk a disfaktik. To znamená, že v jeho článcích mohou být pravopisné i faktické chyby. A jsou.

Buďte první, kdo přidá komentář k tomuto článku!

Vložte komentář

Váš e-mail nebude ostatním čtenářům zobrazen.


*