Spraveno.cz mě zachránilo, aneb jak jsem podlehl vládní hysterii.

Dnes odpoledne jsme v naší redakční elektronické poště našli níže publikovaný příspěvek s dovětkem: „Tohle musíte vydat ještě dnes“. Takové přání nedokážeme odmítnout a proto si článek v nepozměněném a nezkráceném znění můžete přečíst.

Ivan Kvis, šéfredaktor Krize v ČR

Začal jsem pracovat

V létě roku 2009 jsem začal nečekaně pracovat. Stalo se tak v jedné nejmenované firmě, která se mě rozhodla najmout.

Přišel kariérní postup

Jelikož jsem velice šikovný, neminul mě kariérní postup a ze starého stolního PC jsem se dopracoval až na notebook značky Hewlett-Packard.

Dal jsem výpověď

Časem jsem však zjistil, že (tato) práce pro mě není to pravé a rozhodl jsem se dát výpověď. Protože jsem loajální zaměstnanec, domluvili jsme se vedením na postupném předávání pracovních kompetencí. Pro práci jsem však nepochybně potřeboval i počítač, a jelikož můj osobní již nedosahoval potřebných kvalit, domluvili jsme se, že mi bude nadále umožněno používat služební PC.

Poslední měsíce jsem tedy pracoval již pouze na DPP mimo sídlo společnosti a nakonec jsem už nepracoval vůbec.

Na počítači jsem samozřejmě prováděl i jiné aktivity, než jen pracovní. Taky jsem měl na počítači uloženo spoustu osobních dokumentů.

Spraveno.cz mě zachránilo, aneb jak jsem podlehl vládní hysterii.

ŠOK

Pár měsíců po skončení mých pracovních povinností však přišlo nepříjemné vystřízlivění – firma chtěla počítač vrátit.

STRACH

Jelikož znám praktiky, jež společnosti s vráceným hardwarem provozují a současně začínala vládní krize způsobená špiclováním ABL, byl jsem jak na trní, co budu dělat?

ŘEŠENÍ

Řešení však bylo celkem jednoduché. Kontaktoval jsem svého kamaráda, Ivana Kvise, o němž jsem věděl, že provozuje službu Servis PC Brno v rámci které mimo jiné instaluje nejrůznější programy pro počítače a také počítače spravuje.

Zeptal jsem se tedy, zda by šel počítač vyčistit tak, aby data které jsem zde za své působení nashromáždil, nemohl někdo zpětně vyvolat. Odpověď zněla ANO a dokonce mi bylo řečeno, že k tomuto účelu bude použití speciální program, který několikrát uvedené údaje přepíše.

Lidé, kteří mají strach například z FBI prý tuto proceduru provedou až 500krát. Nevím, kolikrát tuto činnost provedlo Servis PC Brno, nicméně když jsem počítač po jejich intervenci zapnul, nic zde nebylo a já byl naprosto spokojen!

Závěrem

I když jsem na počítači žádné citlivé údaje neměl, jsem rád, že jsem využil uvedené služby a nikdo nebude moci zpětně skenovat moje dokumenty.

Počítač jsem tedy předal vyčištěný a vyzrál tak na velkého bratra, hysterie byla zažehnána.

Bezpečné smazání dat

Bezpečné smazání dat

Nejrychlejší servis počítačů a notebooků v Brně

nabízí servis PC, instalace počítačů, notebooků a netbooků. Instalace a přeinstalace Windows, odvirování počítačů, instalace WiFi a další servisní úkony. Více na Servis PC Brno

Sdílejte:

Jak se vám líbí tento článek? Pět hvězdiček znamená, že hodně. Děkujeme za vaše hodnocení.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Počet komentářů: 2

  1. Pane Kvis píšete článek jen o své firmě ve které jste údajně servisní technik

  2. Vážený pane Guntere, máte pravdu, že spoustu článků o servisu PC v kterých propaguji Spraveno.cz jsem skutečně napsal. TENTO VŠAK NE! Autorem je Ing. jiří Fuchs

Vložte komentář

Váš e-mail nebude ostatním čtenářům zobrazen.


*