Vyzkoušel jsem thajské masáže SENstudio v Brně

Šéfredaktor magazínu Krize v ČR jde thajskou masáž!

A zase jsem o rok starší, přišly narozeniny a já přemýšlel, čím mě manželka obdaruje. Jsou to již moje 15. narozeniny s ní, tak není lehké pořád vymýšlet originální dary… Den narozenin přišel a s ním i milé dary od milé ženy. Mezi nimi i jedna obyčejná obálka. Že by mi dala peníze? Obálka skrývala překvapení. Překvapení s velkým P.

Dostal jsem dárkový poukaz na thajskou masáž

V obálce byl poukaz na 90 minutovou tradiční thajskou masáž. Prvně mi blesklo hlavou, že se žena možná spletla. Na masáže nechodím a erotické služby by mi přece nedávala. Pak mě ještě napadlo, že se mi možná za něco chce pomstít. Vzpomněl jsem si na to, jak mi jeden můj kamarád vyprávěl svou zkušenost právě z thajské masáže. I když nejsem žádná měkkota, tak představa, že mě někdo 90minut mučí, dloube mě lokty a láme mi končetiny, se mi jako vhodný dárek pro znaveného otce rodiny nejeví. Vrhl jsem na manželku váhavý pohled, co to jako má znamenat. A ona, ta která mě zná líp, jak já sám sebe, mi mile řekla: „Neboj, bude se Ti to líbit.“

SENstudio Thajské masáže Brno

Druhý den jsem se rozhodl podívat se na stránky SENstudia, do kterého jsem měl na Tradiční thajskou masáž jít.  První překvapení bylo, že mě nebude masírovat Thajka, ale Češka.  Na to konto kouknu do životopisu. Vystudovaná magistra fyzioterapie, masáž se jezdí učit do Thajska a už tam byla dokonce třikrát. To trošku zmírnilo mé obavy, že bych po masáži mohl být na pár dní vyřazen z běžného pohodového fungování. V kontaktech jsem našel telefon, zavolal, za 2 týdny měla volný termín a objednání bylo úspěšně provedeno. Ještě chvíli jsem brouzdal po webu, přečetl si pár informací o tom, co mě čeká, ale skepse mě tak docela nepřešla.

Jak thajská masáž v SENstudiu probíhá

Nastal den, na který jsem objednán. Přijedu v daný čas, zazvoním a otevře mi slečna. Je docela malá, tak si říkám: „To by mě zajímalo, jak mě bude masírovat, když je poloviční, jak já.“ Uvede mě do studia, ve kterém je příjemně teplo a útulno. Dostanu instrukce: sundat šperky, hodinky, ponožky, umýt nohy, převléct se do thajských kalhot a trička a pak přijít znovu do masírovací místnosti. Ještě jsem dostal názornou ukázku, jak si zavázat ty jejich kalhoty, ještě že tak, asi bych s tím jinak docela zápasil.

Když jsem tyhle všechny úkony zvládl, šel jsem za slečnou masérkou, která už na mě čekala u futonu – matrace, na které se masáž provádí. Byl jsem vyzván k tomu, abych se posadil. Následovala série otázek ohledně mého zdravotního stavu, pak vysvětlení, jak bude masáž probíhat a pak už jsem se konečně mohl položit. Trošku mě znervózňovalo, kolik věcí samotné masáži předcházelo, tak jsem doufal, že to aspoň bude stát za to.

A už ležím, zaposlouchávám se do příjemné hudby. Jiná, než jsem si představoval. Žádné uspávání hadů, ale kvalitní lounge music. Slečna je asi moderní. A už cítím první doteky. Pracuje na chodidlech. Každý dotek je pevný, je z něj cítit síla, ale nebolí. Masáž nohou je fakt příjemná, cítím, že mi po celém dni konečně ustává tok myšlenek v hlavě a začínám pomalu věřit tomu, že bych si těch darovaných 90 minut péče mohl užít.

Z chodidel se práce posouvá na dolní končetiny, každá série hmatů palci, která jde cítit docela do hloubky, ale není bolestivá, je vystřídána hmaty celými dlaněmi, které jako by tkáň chlácholily. Občas nějaké protažení. Z počátku jsem měl problém masérce nepomáhat, ale po chvíli se to poddalo. Pak začíná pracovat na paži, to už solidně upadám do spánku.

Vzbudím se vlastním chrápáním, když mi masíruje hlavu. Pak jsem vyzván k otočení na břicho, propracuje zadní stranu mého těla. Otočka zpět na záda. Protahování mých nohou, občas si mě sroluje tak, že nevěřím, že je toho mé tělo schopné, ale ono je. Nakonec mě jakýmsi fíglem z lehu zvedne do sedu a ještě mě poprotahuje v sedě. To mě docela probere ze stavu „právě jsem se vzbudil“. Na závěr prolupe prsty na nohou, udělá pár zvláštních pohybů (pak mi bylo vysvětleno, že ze mě odhazuje uvolněnou negativní energii), sepne ruce do modlícího gesta a ukloní se.

Konec. Instrukce, co mám dělat doma (pít hodně vody, odpočívat a být na sebe hodný. To mě pobavilo, jako kdybych nebyl…) Mám čas na to, abych se trošku probral, než vstanu. Mezitím otevře okno a pustí na mě chladný svěží vzduch z ulice. Když se odhodlám vstát, zjistím, že se cítím o dobrých 15 kilo lehčí. Jako by mě něco nadnášelo. Celým tělem prostupuje něco, nevím co, ale je to příjemné. Možná bych to nazval lehkostí.

Převleču se, poděkuju a vydám se domů. Příjemně překvapen a potěšen, že mě má milující žena dala opravdu něco, co jsem nečekal a co mi vneslo do mých všedních dní trochu lehkosti a 90 minut času, kdy se celý svět točí jen a jen kolem mě.

Přijdu zase.

Následnující dny se neobjevila žádná bolest, naopak přetrvával „odlehčený stav“. Nejsem tam naposledy!

Sdílejte:

Jak se vám líbí tento článek? Pět hvězdiček znamená, že hodně. Děkujeme za vaše hodnocení.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
O autorovi

Ivan Kvis

Ivan Kvis je autorem většiny článků na Krizi v ČR. Je disčeštinyk a disfaktik. To znamená, že v jeho článcích mohou být pravopisné i faktické chyby. A jsou.

Počet komentářů: 4

 1. SENstudio Brno 17. 9. 2013 @ 15:45

  Úžasna relaxační masáž,která mi pomohla k lepší pružnosti celého těla.Migreny,které jsem mívala jsou pryč a já se prostě cítím skvěle,proto si tyto masáže dopreji každý měsíc.

 2. SENstudio Brno 17. 9. 2013 @ 15:47

  Úžasna relaxační masáž,která mi pomohla k lepší pružnosti celého těla.Migreny,které jsem mívala jsou pryč a já se prostě cítím skvěle,proto si tyto masáže dopreji každý měsíc.Alex.S.

 3. Hezká reklama na konkrétní masažní studio, která asi provádí zázraky na počkání.
  Nicméně, jako ostřílený matador thajských masážích užívajících si je po celé ČR je možno je, až na vyjímky, doporučit. Určitě pečlivě vybírat – cena je vyšší – a spíše se přesvědčit osobním doporučením, než reklamou – dobré masažní studio reklamu téměř nepotřebuje !!

 4. Byla jsem na thajské masáži zrovna nedávno s touhle slevou: http://www.masaze.info/diskuzni-forum-detail.php?id=147
  A úžasně mi to ulevilo od bolesti zad! Ještě dvě hodiny poté jsem se cítila, jako bych létala půl metru nad zemí! 😀

Vložte komentář

Váš e-mail nebude ostatním čtenářům zobrazen.


*