Test ecigarety

Elektronická cigareta je plnohodnotnou náhradou klasických cigaret. Máme řadu dlouholetých silných kuřáků, kteří potvrzují, že dokázali na elektronickou cigaretu přejít velice rychle a normální cigarety omezili na nulu nebo pár kousků denně. To jsou informace převzaté ze stránek jednoho z prodejců elektronických cigaret. Je to pravda?

Krize v ČR přináší největší test elektronické cigarety v ČR.

Mezi povinné PR aktivity šéfredaktora magazínu Krize v ČR patří pravidelné setkávání s vybranými čtenáři. Tato setkání se konají většinou v pátek večer v některé z brněnských restaurací. Můj oblíbený čtenář číslo 12.857 na setkání 19. 3. 2010 přišel se zajímavým nápadem. Napadlo ho v praxi vyzkoušet elektronickou cigaretu. Já mám, bohužel, ve zvyku na všechny dobré nápady říkat ano nebo jo.

Jak jsme vybírali eCigaretu.

Cílem tohoto testu není porovnávat různé značky elektronických cigaret, ale přinést  poznatky a zkušenosti z jejího používání. Ke srovnání nakonec došlo, ale o tom až dále. Elektronickou cigaretu jsem vybral velmi jednoduše. Čtenář číslo 12.857 , který má trh s ecigaretami poměrně dobře zmapovaný, mě nasměroval na stránky KuřKdeChceš.cz, kde ecigarety pro účely testování novinářům přímo nabízí. Na těchto nepřehledných, ale informačně poměrně hodnotných stránkách, jsem objednal ecigaretu SuperSmoke. Druhý den jsem ji měl na poště a pátý den vyzvedl.

Obsah zásilky z KuřKdeChceš.cz

Kdo testoval ecigaretu.

Do testu jsme vybrali dva kuřáky. Jednoho většího (186cm) a jednoho menšího (175cm). Větší kuřák z našeho testu vykouří krabičku klasických cigaret denně, menšímu vydrží krabička lehkých cigaret dny dva. Pro úplnost dodávám, že ten větší kuřák jsem já a ten menší je čtenář číslo 12.857, který si nepřeje, abych zde uváděl jeho pravé jméno Pavel O.

Názor většího kuřáka.

Jako silný kuřák jsem byl velmi příjemně překvapen. Tahání nikotinové páry z náplně ecigarety se v podstatě vůbec nelišilo od tahání kouře z běžné cigarety. Nikotinu dokáže ecigareta dodat dostatek i silnému kuřákovi, jako jsem já. První den jsem měl dokonce takový jemný a příjemný pocit z předávkování. To připisuji poměrně intenzívnímu testování první den. Druhý den se již pocit, bohužel, nedostavil. Velice pozitivně mě překvapila výdrž kapsle, která dokázala dodávat nikotin téměř dva dny. Oproti tomu baterie vydržela dodávat enerii sotva jeden. Její nabíjení navíc trvá přes dodanou USB nabíječku dlouhé 3 hodiny. Každopádně doporučuji dokoupit druhou baterii a mít ji vždy s sebou. Nabitou. Není nic horšího, než nemít cigaretu, když na ni máte chuť. Chuť je také v podstatě jediné negativum na této ecigaretě. Měl jsem možnost otestovat příchutě WBL Marlbo(ro), Lucky Strikes, Doutník, Tabák, Camell. S chutí těchto značek cigaret však příchutě nemají společného vůbec nic. Dá se však na ně zvyknout. Škoda jen, že jsem neměl možnost vyzkoušet příchutě vanilkové, čokoládové a podobně.

Názor menšího kuřáka.

Názor menšího kuřáka je stejný jako můj. Jen se mu nelíbil design ecigarety SuperSmoke. Proto jsme na jeho popud otestovali ještě jeden typ ecigarety. Do té doby jsem měl zkušenost jen s ecigaretou SuperSmoke. Myslel jsem si, že ecigarety různých značek se liší minimálně. Tahle však prakticky vůbec nefungovala a potáhnout si z ní bylo nad lidské síly. Hezčí ale byla, to je fakt.

Pozor na to. Opravdu není ecigareta jako ecigareta a než si nějakou koupíte, tak zkuste, jestli vám skutečně vyhovuje!

Elektronická cigareta ano, či ne?

Jednoznačně ano.

+ výrazně levnější než klasické kouření

+ výrazně zdravější než klasické kouření pro vás i vaše okolí

+ výrazně bezpečnější (pokud usnete s ecigaretou v posteli, tak nevyhoříte)

na chuť ecigarety je potřeba si zvyknout

Nejlepší je samozřejmě přestat kouřit úplně, ale ruku na srdce. Kdo z vás na to má?

Sdílejte:

Jak se vám líbí tento článek? Pět hvězdiček znamená, že hodně. Děkujeme za vaše hodnocení.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
O autorovi

Ivan Kvis

Ivan Kvis je autorem většiny článků na Krizi v ČR. Je disčeštinyk a disfaktik. To znamená, že v jeho článcích mohou být pravopisné i faktické chyby. A jsou.

Počet komentářů: 10

 1. Mezi jednotlivými typy e-cigaret jsou poměrně značné rozdíly. Před nákupem doporučím pořádně prohledat web, informací lze získat poměrně dost. Třeba na http://www.svetecigaret.cz.

 2. Ja se chtel zeptat zda maji ruzne elektr. cigarety kompatibilni naplne?

 3. Náplň, myšleno jako kompletní vyměnitelná patrona určitě ne. Pokud však myslíte náplň jako tzv. e-liquid, který si v patřičném množství do své patrony nakapete, tak ano.

 4. já už fakt nevím,zajímá mě :když si koupím e cigaretu a k ní patrony prázdný tak pak stačí jen dokupovat e-liquid?A jak to je, když naplním patronu kolik cigaret patrona nahradí?Kouřím 20 denně tak mě zajímá na kolik to vyjde s e-cigaretou.

 5. cigarety-elektronické 29. 1. 2012 @ 22:29

  Dobrý den všem,
  Kouřím asi 15 let a můj zdravotní stav to už neumožňuje abych kouřila rozhodla jsem se koupit cigaretu alektronickou Mile jsem byla překvapená že je možné že by mi něco nahradilo cigaretu .Elektronická cigareta plně nahrazuje cigaretu normální .Vyzkoušela jsem s manželem různé příchutě zůstali jsme u té tabákové .Oba jsme kouřili tak 30 cigaret každý a je to už 0,5 roku co používáme elektronickou.
  Kapeme do cigarety nikotin a vychází to na jednoho 300 Kč měsíčně .
  Všem co chtějí udělat něco prčo zdraví vřele doporučuji třeba přestaneme oba úplně 🙂

 6. Nevěřil jsem 26. 3. 2012 @ 15:07

  Pěkný kuřácký den všem.
  Kouřil jsem cigarety od 15 let. (teď mi vlastně došlo,že celých 29 let!!!) Postupně jsem se vypracoval na 40 denně a když se popíjelo tak i 60 cigaret za den. Moje žena za mnou nezůstávala o nic pozadu. Jednoho dne koupila balení e-cigaret. (je to asi měsíc). Od té doby jsme se nedotkli normální cigarety a hulíme jen e-cigáro. Pravda, musel jsem si koupit silnější náplň, ale kouřím jen e-cigáro. Jsem maximálně spokojený člověk. Má to samé výhody. Ráno si (asi jen ze zvyku) jen lehce pokašlu. (dřív jsem musel plíce soukat zpátky do hrudníku), domov nám opět příjemně voní, kouřím i když dělám s dětmi úkoly, nemusím děti vyhánět se slovy: “ jděte do pokojíčku, tady je nakouřeno“. , Děti mají zdravější domov i rodiče. Ušetříme měsíčně 7-8000,- Kč!!! Nevěřil jsem si,že to zvládnu,ale hned po prvním natažení z e-cigára jsem se do ní zamiloval a teď si dokonce i věřím,že když snížím dávky tak přestanu někdy úplně. Ještě mě ale čeká jeden náročný test. MS v hokeji a ME ve fotbale. To vždy trávím v hospůdce a to teprve uvidím, jestli jsem vůbec ten borec,za kterého se teď momentálně považuji. Hezký den všem. Jirka

 7. Já jsem se bohužel zase vrátil k normálním cigaretám 🙁

 8. Cigaretu jsem zakoupil z obchodu e-cigarka.eu produkt: Elektronická cigareta eGo-C 1100mAh a jsem spokojený, závislost na klasických cigaretách už vyprcháva, nemám na to vůbec chuť (Jedinný problém je cena).

 9. Mám e-cigáro LEO-T od http://www.ecigareta-liquid.cz a je to bomba! Nešáhnul jsem na klasiku už 2 měsíce, nekašlu a šetřím peníze. Doporučuji!!!

 10. Elektronická cigareta Joytech Evic, můj favorit…

  http://www.e-cigo.com/e-cigareta-joyetech-evic-a30

  K té ceně, to trochu nechápu, vždyť eciga jsou mnohem, mnohem levnější, zvláště, když si mícháte vlastní směsi.

Vložte komentář

Váš e-mail nebude ostatním čtenářům zobrazen.


*