Steak Ikea za 19 Kč, vyplatí se?

Kuřecí steak Stockholm za 19 Kč v Ikea.

Je to skutečně výhodná nabídka, nebo jen laciný tahák pro méně bystré počtáře? Podle průzkumu magazínu Krize v ČR spíše to druhé. Aby se totiž i takto levné jídlo vyplatilo musíte mít Ikea hodně, ale opravdu hodně blízko. Jinak bude celková cena vyšší než za srovnatelný oběd v restauraci ve vaší blízkosti. Obchodní domy Ikea však bývají postaveny na místech kam to nemá úplně blízko skoro nikdo.

Kolik vás bude stát ve skutečnosti.

Kamarád má ve firmě kolegu, který pečlivě sleduje všechny možné cenové akce a steak Stockholm jen za 19,- samozřejmě neušel jeho pozornosti. A velmi často této „výhodné“ nabídky využívá. Ikea je od jejich firmy vzdálena 7km, to znamená že tam i zpět je to kilometrů 14.

Spočítejme tedy, kolik ho steak stojí dooprady.

Náklady na pohonné hmoty 20 Kč (spotřeba 6l/100km)

Amortizace vozu 57 Kč (4,10/km pro rok 2008)
Na tuto položku spousta lidí zapomíná. Nejezdíme přece na kanystru benzínu, ale autem. A jeho údržba stojí nemalé peníze.

Steak 19 Kč

CELKEM 96 Kč

Několik kroků od jejich firmy je jídelna, kde obdobné jídlo stojí 70 Kč. Cenový rozdíl je tedy 26 Kč v neprospěch steaku Stockholm v Ikea. Další ztrátou je čas. Na oběd v Ikea je v jeho případě potřeba nejméně o 30 minut navíc kvůli cestě. Je třeba si také uvědomit, že drtivá většina obyvatel našeho města má obchodní dům Ikea mnohem dál a reálná cena za steak pro ně bude ještě vyšší.

Nakupujte nábytek.

Jedinou možností, jak se může návštěva jídelny v Ikea vyplatit je, že nakoupíte jejich špičkový nábytek za skvělé ceny. A mám pocit, že o to jde především.

Sdílejte:

Jak se vám líbí tento článek? Pět hvězdiček znamená, že hodně. Děkujeme za vaše hodnocení.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
O autorovi

Ivan Kvis

Ivan Kvis je autorem většiny článků na Krizi v ČR. Je disčeštinyk a disfaktik. To znamená, že v jeho článcích mohou být pravopisné i faktické chyby. A jsou.

Počet komentářů: 3

  1. a pokud pojedete MHD???? to jsem s cenou jinde apokud mám legitku a nekupuji lístek???

  2. a pokud nepojedu tám autem sám a pojede nás víc? třeba rodina debo další dva kolegové z kanclu?

  3. Pokud pojedete MHD tak to v přestávce na oběd nestihnete. Další dva kolegové z práce v autě jsou rentabilní a je to řešení. Můj modelový případ vycházel ze skutečné situace, kdy kolega z práce skutečně jezdil na steak sám a za náklad na provoz auta považoval jen spotřebovanou naftu. A protože to byla Octavia TDI, tak samozřejmě počítal 3l/100km 🙂

Vložte komentář

Váš e-mail nebude ostatním čtenářům zobrazen.


*