Šrotovné je nesmysl, říká Ivan Kvis

Šrotovné se na nás valí ze všech stran.

Šrotovné se stalo v poslední době velmi oblíbeným tématem a frekvence použití slova šrotovné v médiích  již svou intenzitou šlape na paty slovu krize. Proto se šrotovné, byť poněkud pozdě, objevuje i zde.

Pomůže šrotovné zmírnit následky ekonomické krize?

Ne.

Proč ne.

Šrotovné má jeden zásadní nedostatek. Používá v boji proti krizi ty stejné prostředky, které ji způsobily. To znamená, že páchnoucí kuličku ekonomické krize budeme mít sílu před sebou tlačit o něco málo déle, než do ní definitivně šlápnepe, či nedej bůh spadneme celí, což je bohužel pravděpodobnější. Čím déle totiž budeme kuličku před sebou tlačit, tím bude větší.

Nové auto pro lidi, kteří na něj nemají.

Jak krátkozraké je prodávat něco někomu kdo na to nemá a nemá dokonce na splácení dluhu, který si na to na co nemá vzal už víme. Následky budeme cítit všichni ještě hodně dlouho a rozhodně to bude bolet. Nedávno jsem slyšel od špičkových ekonomů (těch, kteří krizi způsobili), že ekonomika je už na dně. Není to pravda. Ekonomické peklo je ještě hodně daleko. Ale směr, který máme nás do pekla zavede stoprocentně.

Česká vláda boduje.

Musím pochválit naši vládu, která se svým návrhem třicetitisícového vysmála všem ostaním státům, které zavedly šrotovné ve výši alespoň trochu pro zákazníky zajímavé. Ti si poté ve velké míře kupovali u nás vyrobenou Škodu.
Díky tomu budeme mít možná větší kuličku než jidne, ale na druhou stanu je výhodné, že nám ji ti druzí alespoň z části zaplatí.

Šrotovné u nás.

Navrhuji, aby každý kdo si u nás po zavedení šrotovného 30.000Kč o něj požádá byl prohlášen za nesvéprávného. Nedomluvit si slevu 30.000 při nákupu nového auta je totiž absolutně nemožné.

Sdílejte:

Jak se vám líbí tento článek? Pět hvězdiček znamená, že hodně. Děkujeme za vaše hodnocení.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
O autorovi

Ivan Kvis

Ivan Kvis je autorem většiny článků na Krizi v ČR. Je disčeštinyk a disfaktik. To znamená, že v jeho článcích mohou být pravopisné i faktické chyby. A jsou.

Buďte první, kdo přidá komentář k tomuto článku!

Vložte komentář

Váš e-mail nebude ostatním čtenářům zobrazen.


*