Rodiny s dětmi nedostaly včas dávky a nemají co jíst

Rodiny s dětmi nedostaly včas dávky a nemají co jíst. Podobné titulky jsou v poslední době hitem na zpravodajských serverech, v televizi a rozhlasu. Zvláště TV Nova se daří natáčet o této problematice tak, že to musí vzít každého za srdce.

Proč si dítě pořizuje rodina, která bez dávek nemá co jíst?

Tato otázka mě napadla okamžitě po přečtení prvního článku na toto téma. Pořídit si dítě znamaná počítat s náklady na jeho výchovu v řádu milionů korun. Absolutně nechápu, jak si mohou rodiny s dětmi závislé na dávkách pořizovat klidně další děti. To je do nebe volající nezodpovědnost. Jak může vypadat kvalita rozvoje dětí v rodině, která potřebuje sociální dávky i k jejich nakrmení si nedovedu absolutně představit. Jen vybavení moderním počítačem, notebookem, tabletem, chytrým telefonem a podobně přijde na nemalé peníze. A neříkejte, že děti tyto věci nepotřebují. Ovládat moderní přístroje dnes musí umět každý. Také mimoškolní činnost v podobě kroužků něco stojí, dále doučování, příprava na příjimací zkoušky, prázdninové pobyty v zahraničí a tak dále.

Jsem zodpovědný

Já jsem se z těchto důvodů jako zodpovědný rodič rozhodl pro jedno dítě. Za to, že vychovávám kvalitního daňového poplatníka nedostanu nic a jako bonus manželce živnostnici nadávají do parazitů.

Dávky dostanou ti, kteří nedokáží dát svým dětem ani najíst.

Možná kdyby dávky v takové hojnosti jako teď nebyly, chovali by zodpovědně všichni. Možná…

Anketa

Je podle vás sociální systém u nás příliš štědrý?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sdílejte:

Jak se vám líbí tento článek? Pět hvězdiček znamená, že hodně. Děkujeme za vaše hodnocení.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
O autorovi

Ivan Kvis

Ivan Kvis je autorem většiny článků na Krizi v ČR. Je disčeštinyk a disfaktik. To znamená, že v jeho článcích mohou být pravopisné i faktické chyby. A jsou.

Počet komentářů: 2

  1. Takový chování nechápu dítěti to neprospěje – ba naopak.

  2. Tak aby Vám to hlavně vyšlo tak, jak si plánujete. Aby se dítě nechytlo v pubertě nějaký partičky a vše nebylo jinak a aby skutečně tím daňovým poplatníkem jednou bylo. Zkuste si přečíst knihu Mé syny zničil heroin. Ono se ne nadarmo říká: člověk míní a pánbůh mění. 🙂 Hodně štěstí.

Vložte komentář

Váš e-mail nebude ostatním čtenářům zobrazen.


*