Jaký záchod je nejlepší, velká anketa Krize v ČR!

Téma konání malé i velké potřeby je pravděpodobně stejně staré, jako lidstvo samo a i dnes je stále aktuální! Nepočítáme-li velmi malé děti, velmi staré lidi, osoby upoutané na nemocniční lůžko nebo obyvatele rozvojových zemí, na záchod musíme všichni. Málokterá média se však na záchodovou problematiku a trh s obrovským potenciálem zaměřují. Místo toho všude vidíme reklamy pro bohaté, na automobily, dovolené a další zbytné statky.

Všude slyšíme o uprchlících a změnách, které nám přikazuje Evropská unie, ale že se nám naše země mění pod rukama nebo spíše pod zadkem, je patrné právě na záchodech. V posledních letech tak došlo k tiché záchodové revoluci, která nám vůbec nevoní.

Vzpomínáte si, jak vypadaly záchody před dvaceti lety? Nemyslím teď ty arabské někde v Turecku nebo ve Francii, ale typické záchodové mísy v naší zemi. Ano, byly to stejné oválné keramické nádoby. Jenže s jedním zásadním rozdílem, takzvaným mezipatrem, znázorněným na obrázku níže tmavým trojúhelníkem.

Všimli jste si, že na dřívější typy záchodů už takřka v žádných nových a rekonstruovaných budovách nenarazíte? Přišly vám uživatelsky přívětivější a je vám to líto? Možná se ptáte, komu tato změna prospěla.

Určitě ne uživatelům toalet, kteří jsou každý den vystavování stresovým šplíchajícím záchodům. Situace z veřejných Toi Toiek se plíživě přesunula i do našich domovů. Jedinou obranou tak zůstává vystlat si před aktem toaletní mísu pořádnou dávkou toaletního papíru.

Už je vám asi vše jasné. O dříve tolik populární typy přívětivých, ekologických a také levných toalet nás připravila lobby výrobců toaletních papírů.

Anketa

A jak jste na tom vy? Raději ušetříte nebo máte rádi své pohodlí a tělo v suchu? Hlasujte v naší unikátní uživatelské anketě!

Jakým způsobem používáte svůj záchod?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
Sdílejte:

Jak se vám líbí tento článek? Pět hvězdiček znamená, že hodně. Děkujeme za vaše hodnocení.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
O autorovi

Ivan Kvis

Ivan Kvis je autorem většiny článků na Krizi v ČR. Je disčeštinyk a disfaktik. To znamená, že v jeho článcích mohou být pravopisné i faktické chyby. A jsou.

Buďte první, kdo přidá komentář k tomuto článku!

Vložte komentář

Váš e-mail nebude ostatním čtenářům zobrazen.


*