Poplatek za lůžko v nemocnici jen komplikuje život pacientům

Kvůli pár stovkám za lůžko z vás klidně udělají v nemocnici blbce

Dnes jsem se opět naštval.  Tchýně má v úterý podstoupit v nemocnici jednoduchý zákrok. Do nemocnice však musí nastoupit již v pátek. Když jsem se před týdnem tuto informaci dozvěděl, žertem jsem prohodil, že nemocnici jde zřejmě o ty tři stovky za lůžko, které tchýně zaplatí zbytečně navíc. Moje manželka, která je za dlouhá léta našeho soužití zvyklá, že vše co řeknu je pravda, do nemocnice okamžitě zavolala a informaci ověřila. Tam jí potvrdili, že příjem na lůžko je v pátek skutečně nezbytný.

Proč lidem v nemocnici rovnou neřeknou: Jde nám o pár stovek navíc…

Včera jsme tedy naložili tchána, který se o sebe sám nepostará a odvezli ho na švagrovo venkovské sídlo. Dnes ráno jsme naložili tchýni a odvezli do nemocnice. Tam se dozvěděla, že lékaři jsou na sympoziu a proto se v pátek a samozřejmě ani o víkendu v jejím případu nic dít nebude. Stačí tedy zaplatit lůžko za pátek, sobotu, a neděli a může jít klidně domů. Stačí se v pondělí ráno hlásit na oddělení. Tašku už si prý tam může nechat. Sestřička se dokonce ani netajila tím, „že se to tak dělá“. Takže klidně můžeme tchána zase přivéz zpátky do Brna, protože když může, chce být doma. Však ho v neděli zase odvezeme a v pondělí ráno i tchýni opět do nemocnice…

Zbytečných 300 Kč za lůžko nás přišlo nejméně na 860 Kč a spoustu ztraceného času

Nemocnice vydělala třista korun a nás to bude stát celkem 300 Kč za zbytečné lůžko a 560 Kč za zbytečnou cestu ke švagrovi. A to se vyplatí. Byl bych vděčný, kdyby napříště byli v nemocnici schopní říct férově a hlavně předem, že jim jde jen o těch pár stovek navíc. Přišli by si na své a my bychom ušetřili peníze a čas za naprosto zbytečnou logistiku.

Ilustrativní fotografie

Sdílejte:

Jak se vám líbí tento článek? Pět hvězdiček znamená, že hodně. Děkujeme za vaše hodnocení.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
O autorovi

Ivan Kvis

Ivan Kvis je autorem většiny článků na Krizi v ČR. Je disčeštinyk a disfaktik. To znamená, že v jeho článcích mohou být pravopisné i faktické chyby. A jsou.

Buďte první, kdo přidá komentář k tomuto článku!

Vložte komentář

Váš e-mail nebude ostatním čtenářům zobrazen.


*