NE, bude hůř!

Včera do naší redakční pošty přistál e-dopis, ve kterém se píše:

Vážená redakce,

Magazín Krize v ČR jsem četl velmi rád. V posledních několika letech zde však nic pořádného nevyšlo, a tak jsem se rozhodl to změnit.

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky 2017 se blíží a příloze zasílám článek na téma programy a marketing politických stran. Jak by vypadaly naopak? A není to tak doopravdy? V tomto článku jsem se logicky zaměřil na očekávaného vítěze voleb, hnutí NE.

Pokud se vám článek bude líbit a publikujete jej, mohu v případě zájmu dodat články o dalších stranách.

Zdraví Anonymní autor.

Nám se článek líbí a bez jakékoliv úpravy vám ho přinášíme

Docela nás překvapilo, jak to sedí 🙂

Nejdříve se podívejte na pár slov o ANO, pobavíte se mnohem více 🙂

Zdroj: https://www.anobudelip.cz/cs/o-nas/par-slov-o-ano/

Pár slov o ANO

Naším hlavním cílem je dobře fungující, stabilní a prosperující společnost, ve které demokratická politická reprezentace pracuje ve prospěch všech občanů. K tomu musí vést politický dialog, zaměřený na zájmy a potřeby občanů. Nechceme však dělat politiku jen pro ni samotnou a ztrácet čas zbytečným politikařením. Chceme do veřejného prostoru vrátit racionálnost a hledání pragmatických řešení. I proto je snahou hnutí ANO přivádět do politiky osobnosti, které něco dokázaly a mají společnosti co nabídnout. Přičiníme se o to, aby Česká republika jasně formulovala své národní zájmy. Zároveň se hlásíme k základním civilizačním hodnotám a chceme být jasným a čitelným partnerem v rámci zahraniční politiky a Evropské unie.

Klíčové hodnoty

Ve všem, co děláme, se snažíme řídit základními morálními principy a dobrými úmysly. Těmito základními hodnotami jsou:

1. Svoboda

Svoboda jedince je nezpochybnitelnou hodnotou, která by měla být hybnou silou v naší společnosti. Chceme vytvářet podmínky, které povedou ke svobodnému životu, svobodnému rozhodování a zodpovědnosti za vlastní osud. Svoboda je sice odpovědností za vlastní rozhodnutí, ale nese v sobě i odpovědnost za soužití s ostatními spoluobčany. Svoboda jedince tak musí jít ruku v ruce se solidaritou vůči druhým.

2. Solidarita a zodpovědnost ke spoluobčanům

Naší snahou je vytvářet stát, který občany příliš nezatěžuje, ale zároveň za ně jako instituce nese velkou dávku zodpovědnosti. Pomáhá jim a je solidární k těm, kteří z různých důvodů potřebují pomoc. Tato solidarita vychází nejen ze základních civilizačních hodnot, ale je také způsobem, jak nejen společnost, ale také stát, učinit stabilnějšími. Vzájemná solidarita by však neměla omezovat svobody jednotlivce a podlamovat úsilí občanů o zlepšení svého osudu.

3. Zdravý rozum a snaha hledat řešení

Vnímáme politiku jako službu veřejnosti, a proto klademe důraz na hledání řešení, které je pro nás důležitější než ideologická nálepka. Chceme proto spolupracovat s ostatními demokratickými politickými subjekty napříč politickým spektrem. Chceme poukazovat na situace, kdy se z různých témat stává zbytečně zpolitizovaná věc na úkor konstruktivní debaty o nalezení nejvíce optimálního řešení. Jsme přesvědčeni, že zdravý rozum a lidský přístup jsou často lepší cestou než byrokratická ztuhlost. Chceme proto eliminovat zbytečnou byrokracii a zkostnatělé přístupy. V ekonomické oblasti budeme hledat hospodárná řešení a zamezíme plýtvání veřejnými prostředky.

4. Rodina a soulad mezi generacemi

Spokojená, soběstačná a dobře fungující rodina je zárukou dobrého fungování společnosti. Rodinná politika je proto v centru naší snahy. Pro rozvoj naší země je zásadní kvalitní a správně nastavené vzdělávání všech věkových skupin. Zároveň si uvědomujeme, že naše populace stárne, a chceme proto vytvářet podmínky, které podporují mezigenerační solidaritu, harmonii a udržitelnost.

[collapse]

Pár slov o NE

Naším hlavním cílem je špatně fungující, destabilizovaná a neprosperující společnost, ve které oligarchická politická reprezentace pracuje v neprospěch všech občanů. K tomu musí vést politický monolog, zaměřený na potlačování zájmů a potřeb občanů. Chceme dělat politiku pro ni samotnou a ztrácet čas zbytečným politikařením. Chceme udržet ve veřejném prostoru iracionálnost a hledání nepragmatických řešení. I proto je snahou hnutí NE přivádět do politiky osobnosti, které nic nedokázaly a nemají společnosti co nabídnout. Přičiníme se o to, aby Česká republika nejasně formulovala své národní zájmy. Zároveň se nehlásíme k základním civilizačním hodnotám a chceme být nejasným a nečitelným partnerem v rámci zahraniční politiky Evropské unie.

Klíčové hodnoty

Ve všem, co děláme, se snažíme porušovat základní morální principy a řídit se špatnými úmysly. Těmito základními hodnotami jsou:

1. Totalita

Útisk jedince je nezpochybnitelnou hodnotou, která by měla být hybnou silou v naší společnosti. Chceme vytvářet podmínky, které povedou k životě v totalitě, nesvobodnému rozhodování a nezodpovědnosti za vlastní osud. Totalita nás zbavuje odpovědnosti za vlastní rozhodnutí, ale nese v sobě i lhostejnost k soužití s ostatními spoluobčany. Útisk jedince tak musí jít ruku v ruce se sobectvím vůči druhým.

2. Sobectví a lhostejnost ke spoluobčanům

Naší snahou je vytvářet stát, který občany co nejvíce zatěžuje, ale zároveň za ně jako instituce nenese velkou dávku zodpovědnosti. Škodí jim a je lhostejný k těm, kteří z různých důvodů potřebují pomoc.  Tato lhostejnost vychází nejen ze základních civilizačních hodnot, ale je také způsobem, jak nejen společnost, ale také stát učinit nestabilnějšími. Vzájemná lhostejnost by měla omezovat svobody jednotlivce a podlamovat úsilí občanů o zlepšení svého osudu.

3. Pozbytí zdravého rozumu a snahy hledat řešení

Vnímáme politiku jako službu vybraným jednotlivcům, a proto je pro nás důležitější ideologická nálepka než nalezení řešení. Nechceme proto spolupracovat s demokratickými politickými subjekty napříč politickým spektrem. Chceme tajit situace, kdy se z různých témat stává potřebně zpolitizovaná věc na úkor zbytečné debaty o nalezení nejvíce optimálního řešení. Jsme přesvědčeni, že byrokratická ztuhlost je často lepší cestou než zdravý rozum a lidský přístup. Chceme proto zvyšovat potřebnou byrokratickou zátěž a zkostnatělé přístupy. V ekonomické oblasti budeme hledat nehospodárná řešení a plýtvat veřejnými prostředky.

4. Rodina a rozevírání nůžek mezi generacemi

Spokojená, soběstačná a dobře fungující rodina je zárukou dobrého fungování společnosti. Rodinná politika je proto mimo centrum naší snahy. Pro rozvoj naší země je zásadní nekvalitní a špatně nastavené vzdělávání všech věkových skupin. Zároveň si neuvědomujeme, že naše populace stárne, a nechceme proto vytvářet podmínky, které podporují mezigenerační solidaritu, harmonii a udržitelnost.

NE, bude hůř!

Anketa

Chcete další článek o programech a marketingu politických stran od Anonymního autora?

  • ANO (12 Hlasovalo)
  • NE (1 Hlasovalo)

Celkem hlasovalo: 13

Nahrávání ... Nahrávání ...
Sdílejte:

Jak se vám líbí tento článek? Pět hvězdiček znamená, že hodně. Děkujeme za vaše hodnocení.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Buďte první, kdo přidá komentář k tomuto článku!

Vložte komentář

Váš e-mail nebude ostatním čtenářům zobrazen.


*