Můj běžný pracovní den v roce 2050

V létě jsem oslavil 80. narozeniny. Před pěti lety jsem si udělal programátorský kurz, protože na svou profesi popeláře už jsem neměl dost fyzických sil. Mám docela dobrou práci, starám se o jednu sekci české verze webu Evropské komise. Není to nic těžkého, jen musím zajistit, aby každý týden vyšly alespoň dva články o tom, jak jsou muslimové fajn.

Pracovní dobu mám od 7.00 hod. To je teď v zimě trochu problém, protože do práce musím jít ještě za tmy. To v praxi znamená, že budu muset zaplatit mýtné za bezpečný průchod k zastávce MHD jednomu muslimskému a jednomu romskému gangu. Pokud budu mít štěstí a nebudou příliš zdrogovaní, zaplatím jen pár EUR. Pokud budou sjetí více než obvykle, mohli by mě pobodat tak, jak se mi to stalo před rokem. Tehdy jsem měl docela štěstí, že se mi mladíci netrefili do žádného životně důležitého orgánu. Smůlu jsem měl v tom, že léčbu jsem si musel uhradit sám, protože jsem šel za tmy po ulici bez řádně objednaného policejního doprovodu, čímž jsem porušil zákon. Za to jsem samozřejmě dostal navíc i pokutu ve výši tří platů. Problémem policejního doprovodu ve větších městech je ten, že se musí objednat nejméně 3 týdny dopředu a občan má nárok jen na dva doprovody za tmy měsíčně. Nestěžuji si, kamarád Lojza dopadl výrazně hůře. Když po pobodání ležel v nemocnici, tak si vyfotil rány na svém těle a tyto fotografie sdílel na Facebooku. Dostal 15 roků za šíření nenávisti.

Trochu lituji, že byl zakázán Home Office (práce doma). Svou práci bych totiž mohl dělat doma úplně v pohodě a bez placení mýtného by mi zůstávalo i více peněz. Navíc bych v MHD nechytil žloutenku a tuberkulózu. V mém věku je to už docela nebezpečné.

Naopak zrušení osobní automobilové dopravy s výjimkou pro zaměstnance státní správy a znevýhodněné občany mě nevadí. Řidičský průkaz mi byl pro zdravotní nezpůsobilost odebrán už před patnácti lety.

V práci je klasická EU socialistická flákačka, podobná tomu, na co jsem byl zvyklý před rokem 1990. To mi vyhovuje. Těch 10 let do důchodu to v pohodě vydržím.

Hlavní právě teď je, že domů jdu za světla a stihnu ještě frontu na toaletní papír (snad přivezli) a je před vánocemi, tak možná budou mít i banány.

Sdílejte:

Jak se vám líbí tento článek? Pět hvězdiček znamená, že hodně. Děkujeme za vaše hodnocení.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
O autorovi

Ivan Kvis

Ivan Kvis je autorem většiny článků na Krizi v ČR. Je disčeštinyk a disfaktik. To znamená, že v jeho článcích mohou být pravopisné i faktické chyby. A jsou.

Počet komentářů: 1

  1. Aby to tak nebylo 🙁

Vložte komentář

Váš e-mail nebude ostatním čtenářům zobrazen.


*