Je výhodnější nechat se okrádat?

K tomuto zamyšlení mě přivedla složenka k zaplacení povinného ručení, která mi nedávno z mé (teď už bývalé) pojišťovny přišla. Částka byla o 500 Kč vyšší, než jsem platil minulý rok. Zřejmě odměna za svůj celoživotní bezeškodní průběh pojištění.

Já jsem si to samozřejmě líbit nenechal a uvedl jsem do pohybu vše potřebné pro změnu pojišťovny. Při takovém jednání jsem neměl ani chuť dohadovat se o ceně s pojišťovnou současnou. U nové pojistky ušetřím částku v řádu tisíců. Tímto děkuji TH za zprostředkování.

Co mi nejvíce vadí

  1. pojišťovna usoudila, že jsem objekt vhodný k okradení. Toto budu muset dále obsáhleji analyzovat a hledat  chybu u sebe, protože tato situace nastala v poslední době ještě u jednoho subjektu (obchodní partner).
  2. pokud analytici v pojišťovně usoudí, že je klient okradnutelný, automaticky se o to pokusí. To je podle mého názoru velmi neetické jednání.

Je výhodnější nechat se okrádat?

Tento problém není zdaleka výsadou pojišťoven a mobilních operátorů. Z kůže nás dřou řetězce prodejen potravin, které navíc jako třešničku na přemrštěné ceny přidávají nekvalitu v zápaní Evropě nevídanou. Tento pokřivený systém evidentně funguje velmi dobře, protože nejenže dlouhodobě nedochází k žádnému zlepšení, ale právě naopak.

Ano, pro velkou část občanů ČR je to výhodnější

Pro mnoho lidí je výhodnější se nechat okrádat. Neustálé dohadování o cenách a ježdění pro potraviny k zemědělcům je totiž časově velmi náročné. Proto se lidé chovají pragmaticky a místo toho se věnují své práci a peníze navíc pro tyto zloděje raději vydělají. Těm šťastnějším navíc i po okradení nějaké peníze zbydou.

Anketa

Snažíte se bojovat proti okrádání?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sdílejte:

Jak se vám líbí tento článek? Pět hvězdiček znamená, že hodně. Děkujeme za vaše hodnocení.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
O autorovi

Ivan Kvis

Ivan Kvis je autorem většiny článků na Krizi v ČR. Je disčeštinyk a disfaktik. To znamená, že v jeho článcích mohou být pravopisné i faktické chyby. A jsou.

Buďte první, kdo přidá komentář k tomuto článku!

Vložte komentář

Váš e-mail nebude ostatním čtenářům zobrazen.


*