Lidé demonstrují proti krizi. Je to k něčemu?

Není.

Sto tisíc lidí v Berlíně a dvacet tisíc odborářů v Praze demonstrovalo proti krizi. Naštěstí to nebylo proti našemu magazínu Krize v ČR, ale proti dopadům ekonomické krize na demonstrující občany. Mohu však tyto demonstranty ubezbečit, že krize se demonstrací nezalekla a zůstane nadále s námi.

Čeho a jak chtějí dosáhnout?

Vůbec mi není jasné, čeho vlastně chtěli tito lidé dosáhnout a jak je mohlo napadnout, že toho dosáhnou demonstracemi. Podle rozhovorů s demonstranty v TV to spíše vypadalo, že se přijeli podívat na památky. Pokud to byl špatně maskovaný skutečný důvod příjezdu dvacetitisíc  lidí do Prahy, pak byla tato akce úspěšná. Jinak nikoliv.

Co proti krizi radí Krize v ČR?

Demonstrace je nanic. Je potřeba odstranit z politiky, bank a firem overconfidentní parazity, jejichž rozhodnutí opřená o důvěru v nekonečný růst stromu do nebe krizi zavinila. Tito lidé, vesměs velmi zběhlí v převlékání kabátů již dnes vystupují v rolích nejmoudřejších spasitelů a nabízejí své silně nadhodnocené schopnosti při řešení ekonomické krize.

Schopní a alespoň trochu čestní lidé.

Bez skutečně schopných a alespoň v rámci možností čestných lidí na důležitých postech se z krize nikdy nedostaneme. Věřím tomu, že takových lidí je i u nás dost, jen nejsou příliš vidět. Jako běžní občané se můžeme pokusit zvolit novou politickou krev. Nemyslím tím samozřejmě stranu, jejíž odborníci píší česky ještě hůř než já.

Ve firmách musí majitelé zabránit tomu, aby se do vedoucích funkcí dostali lidé, kteří umí vzbudit dojem, že všechno umí nejlépe a to je také všechno co umí. Dosud se tito lidé, díky svému dokonale vyvinutému smyslu pro přesně cílený rektální alpinismus, dostávali ve firmách nahoru velice často. Pokud se to nepodaří, budou firmy padat jedna za druhou a nezaměstnanost, již nyní hrozivá, bude ještě vyšší.

Sdílejte:

Jak se vám líbí tento článek? Pět hvězdiček znamená, že hodně. Děkujeme za vaše hodnocení.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
O autorovi

Ivan Kvis

Ivan Kvis je autorem většiny článků na Krizi v ČR. Je disčeštinyk a disfaktik. To znamená, že v jeho článcích mohou být pravopisné i faktické chyby. A jsou.

Počet komentářů: 2

  1. Ale hlavně:“Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí !!“

  2. Nad lží a nenávistí je určitě potřeba zvítězit. Jen mám obavu, že pravda a láska jsou příliš slabé zbraně.

Vložte komentář

Váš e-mail nebude ostatním čtenářům zobrazen.


*