Který automobil je pro období krize nejlepší

Velký test automobilů.

I v době krize mnozí z nás nutně potřebují ke svému přežití automobil. My se za vás pokusíme zjistit, které auto je pro krizové období tím nejlepším.

Jak jsme hodnotili.

Test jsme provedli naprosto unikátním způsobem. Prošli jsme stovky internetových diskuzí o všech v současnosti používaných modelech a značkách aut. Na základě dlouhodobých zkušeností uživatelů jednotlivých vozů jsme vybrali vítěze. Váha hodnotících kriterií pro tento test byla následující.

Spotřeba 40%

Spolehlivost 30%

Zátah odspodu 20%

Design 10%

Nejlepším vozem pro krizi podle magazínu Krize v ČR se stává…

Zcela jednoznačným vítězem se stala Škoda Octavia I 1.9TDI 66kW, stříbrná s hliníkovými koly. Náskok před konkurencí byl tak velký, že další místa bylo zcela zbytečné vyhlašovat.

Nepřekonatelné vlastnosti.

Spotřeba udávaná majiteli tohoto vozu se pohybuje podle stylu jízdy mezi 2,5 – 2,8l nafty na 100km. Navíc toto auto netrpí v podstatě žádnými poruchami, má nejlepší zátah odspodu a ženám se hned po BMW, Audi atd… líbí.

Je Octavia II lepší?

Octavia II  má navíc pouze režim létání, to však málokdo využije. Nezkušení piloti často mívají problém s přistáváním. Fotografii nouzového přistání Octavie II najdete zde.

Vyplatí se?

Problémem je, díky vynikajícím vlastnostem, pouze vysoká cena tohoto vozu v bazarech. Ale i tak se vyplatí.

Sdílejte:

Jak se vám líbí tento článek? Pět hvězdiček znamená, že hodně. Děkujeme za vaše hodnocení.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
O autorovi

Ivan Kvis

Ivan Kvis je autorem většiny článků na Krizi v ČR. Je disčeštinyk a disfaktik. To znamená, že v jeho článcích mohou být pravopisné i faktické chyby. A jsou.

Počet komentářů: 3

 1. Dobrý den pane Kvisi,

  článek je to opravdu povedený, jen bych si dovolil nesouhlasit s udávanou spotřebou. Mám kámoše který tohle auto má a ještě k tomu v kombíku, a když tomu šlape na krk hodně tak se dostane na 2,5l nafty. Při normální jízdě ve městě to nikdy nejde nad 2l. Takže Vaše udávaná spotřeba je myslím trošku nadhodnocená.

  Jinak pěkný článek, děkuji za něj, jen tak dál.

  p.s.: uvítal bych i nějakou snahu z Vaší strany o komentáře na mém webu.

 2. Dobrý den pane Zezulo,
  děkuji za kladné hodnocení článku. Spotřeba udávaná v testu je průměrem a vychází z hodnot udávaných uživateli tohoto vozu. Jsou samozřejmě řidiči, kteří s lehkou nohou jezdí za méně, jsou však i ti, kteří tomu šlapou za krk pořádně a potom může být spotřeba klidně skoro 3l.

 3. To je nesmysl!Nejlevnější auto je to které jsem si nekoupil!

Vložte komentář

Váš e-mail nebude ostatním čtenářům zobrazen.


*