Krize zvýší počet sebevražd

Počet sebevražd se bude zvyšovat.

Většina odborníků, včetně Ivana Kvise z magazínu Krize v ČR si myslí, že sebevražd bude kvůli sílící ekonomické krizi přibývat. Je to částečně kvůli tomu, že v současné době je u nás sebevražd zatím velmi málo, ale hlavním důvodem je vysoká nezaměstnanost. A právě podle zkušeností z minulosti známe rovnici: vysoká nezaměstnanost = vysoký počet sebevražd.

Základní dělení sebevražd.

Bilanční sebevražda

je sebevražda, k níž člověk dospěje na základě zvážení všech pro a proti své existence a jejích podmínek. Podle většiny názorů je to jediná pravá sebevražda. Také je to typ sebevraždy, jejíž počet bude díky krizi prudce stoupat.

Impulzivní sebevražda

 je reakcí na nějakou aktuální událost (úmrtí partnera, ztráta zaměstnání…).

Demonstrační sebevražda

 člověk při ní nejedná s úmyslem zabít se, ale chce získat pozornost okolí.

Sebevraždy mohou mít kladný vliv na ekonomiku.

I když to bude znít poněkud cynicky a samozřejmě si zvýšení počtu sebevražd v žádném případě nepřeji, mohou sebevraždy našemu hospodářství pomoci. Zvláště pokud jich bude dostatečný počet.

Musíme si uvědomit, kdo nejčastěji sebevraždu páchá. Jsou to v naprosté většině případů staří a osamocení lidé nebo nezaměstnaní a osamocení lidé. To znamená úsporu důchodů, sociálních dávek a podpor v nezaměstnanosti.

Díky tomu, že tito lidé jsou osamocení, nebude po nich nikdo truchlit, čímž se zcela vyloučí riziko impulsívních sebevražd spřízněných osob.

Přání čtenářům Krize v ČR.

Všem pravidelným čtenářům magazínu Krize v ČR přeji, aby se sebevraždou nikdy nesetkali v jakékoliv její formě.

 

Sdílejte:

Jak se vám líbí tento článek? Pět hvězdiček znamená, že hodně. Děkujeme za vaše hodnocení.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
O autorovi

Ivan Kvis

Ivan Kvis je autorem většiny článků na Krizi v ČR. Je disčeštinyk a disfaktik. To znamená, že v jeho článcích mohou být pravopisné i faktické chyby. A jsou.

Počet komentářů: 14

 1. Říkáte, že to zní " poněkud" cynicky? 27. 8. 2010 @ 19:59

  To nejen zni cynicky, to je cynické a zlé. Smysl vaší úvahy je, že bude společnost mít užitek, protože ušetří výdaje na penze či pomoc pro lidi, kteří se ze zoufalství zabijí. Váš názor je nazorem supa, hyeny, zavile zlého člověka. Styďte se, nechtějte poznat hlubiny zoufalství člověka, který se ocitl bez pomoci. Dělí vás od nich jen jedno nezaviněné neštěstí.

 2. Nejsem zlý, vůbec. Viz věta z článku: Všem pravidelným čtenářům magazínu Krize v ČR přeji, aby se sebevraždou nikdy nesetkali v jakékoliv její formě.

 3. Hanba vám, vy nejste normální. Citově zmrzačený mutant. Jen abyste v budoucnosti nespáchal sebevraždu VY. A to ne z bídy, ale z prázdnoty duše. Prý-nejsem zlý….a kdo už tedy? Tady veřejně propagujete něco krajně zoufalého, napsal jste fašistický názor, ale ne, ne já zlý nejsem, jenom obludný. Špinavý.

 4. Napsat neco podobneho (to o ekonomicke vyhodnosti seberazd) je bud hodne nepovedeny vtip, nebo neco naprosto zrudneho. Kam to povede dale? Treba vezmeme nezamestnanym a socialne slabym uplne vsechny davky (jsou prece z NASICH dani, jak je ted popularni dokola obemilat) a oni se alespon obesi drive. A teprve tehdy nas ceka rozkvet. FUJ!

 5. Jste lhář ! 1. 12. 2010 @ 17:27

  jak můžete psát takový nesmysly! Od r. 1989 počet sebevražd neustále klesá, v r. 2008 jich bylo nejméně (1375) od r, 1875!
  takže běžte s tou svou lživou levičáckou propagandou do háje!

 6. Nikde netvrdím, že počet sebevražd stoupá. V článku je napsáno přesně toto: “ Krize v ČR si myslí, že sebevražd bude kvůli sílící ekonomické krizi přibývat. Je to částečně kvůli tomu, že v současné době je u nás sebevražd zatím velmi málo“ Lhář tedy nejsem.

 7. lidi ,vzpamatujte se a nebudte pořád zabedněný 5. 2. 2011 @ 17:26

  Přečetla jsem si tento článek a reakce lidí.Já tento článek chápu tak jak píše odborník,že Vám občanům dává varování,aby jste nepáchali sebevraždy i když jste v těžké situaci,nebot ve skutečnosti náš stát-vláda na to radostně vydělá,ano dotyčný nedostane v důchodovém věku důchod,soc.dávky atd-nebot si vezme život.A kam půjdou ty peníze?No přece na zvýšení platů vlády a hýření s kurvama v drazích hotelích a zajištování jejich harantů-synů a dcer.
  Pan Ivan Kvis to musel napsat drsně,neštěstí se nemůže napsat něžně,nebot lidé jak pozoruji časem jsou už dost bezcitní a nemají zájem nikoho pochopit,obzláš pomoci.To jejich-TO BUDE DOBRÉ,mi připadá,že si z neštastníka dělají legraci.
  Vím o čem mluvím,je mi letos 50 let,po 8 letém prac.poměru jsem musela opustit zaměstnání,nebot to bylo neúnostné-majitel fitmy a jeho poskokové nás tam zaměstnankyně šikanovali a ponižovali.Nastoupila jsem na úřad práce a chronicky hledala práci.Nakonec se mi podařilo sehnat práci do sousedního města,byla jsem nesmírně nadšená,jaký tam mají přístup k lidem,pravidla a úctu.Práce se mi moc líbila,byla jsem nadšená,po měsíci a půl se mi ozvali tel.z jiné společnosti,kde jsem měla 4 měsíce zažádáno o zaměstnání.,ještě když jsem byla vedena na úřadě práce.Měla jsem dost veliké dylema,nebot tato práce byla v mém bydlišti a dokonce za rohem.Ale tam co jsem pracovala,v sousedním městě jsem byla s prací božsky spokojená.Víte jak jsem dopadla?V práci jsem dala výpověd a hned druhý den nastoupila do zaměstnání v mém bydlišti.Ani po dvouch dnech mi nedali pracovní smlouvu a dozvěděla jsem se,že prý smlouvu dostanu za týden nebo měsíc,prý jedna jí dostala až za 3 měsíce.Co mě ještě šokovalo,že ředitel nařídil povinně brát obědy,sice byly levné,ale mě obědy v prac.den nevyhovují.Je tam zavedené že kdo si nekoupí oběd zaplatí za to pokutu 50 kč.(za jeden oběd)Vím že jinak oběd je levný 15 kč ale když oběd nechci jíst tak mi ho nemůže nikdo nutit i kdyby stál 1 kč.Zklamali mě a tak jsem odešla a jsem zase na úřadě práce.
  A ted k věci,víte jak se cítím?Vím že předešlou práci tak suprovou už nikdy neseženu,Nazpátek mě nevezmou,jsem z toho dost duševně zdeptáná a denně brečím jak malá holka.Z mé debility jsem si to pěkně podělala.Práce není,nevím jak to se mnou dopadne ,Musím platit byt,Každému říkám jak to cítím já-než aby se ze mě stal bezdomovec tak raději odejdu z tohoto světa.Vládě to ale vyhovuje,já to také moc dobře vím,mají nekřestanské peníze a oni ještě těží ze zodpovědných poctivých lidí co neunesou ,že je nikde nechtějí vzít do práce ,nemají na placení bytu,stravu,léky a proto spáchají sebevraždu aby nežili jak dobytek smradlavý,špinavý na ulici a všichni si na ně ukazovali prstem.
  Takže lidi,článek berte jako varování a néé,že pisatel propaguje sebevraždi,ale varuje neštastníky aby to nedělali,že tím pomáhají té naší zkurvené vládě.
  S panem Ivanem Kvisem naprosto souhlasím,

 8. sebevrazda je opravdu vychodisko,nemam krizi ale muže vás v životě potkat něco co prostě vaše hlava nepobere,ale fakt ne,mam prachy,mam všechno a přece něco ne,nežiju v čechách s tím opravdu nesouhlasím,co tam se děje,nikomu nic nedlužím,nic špatnýho nedělám,jsem poctivej,je mi 40let,dosáhl jsem vrcholu,dvě sebevraždy mám v rodině,jen prostě někoho miluju,jen toho jednoho,teda tu jednu a ona to přestala po šesti letech opětovat,už prostě nechci,co je jedna minuta proti zbytku posranýho života,už prostě nemám pro koho co dělat,nemám pro koho žít,už nechci,dneska,zítra,za týden,nevim,vím jen že už to nebude dlouho trvat,chápu ty lidi,všeho moc škodí,prostě už nemužu, a víte proč se ještě někdo otamtad nevrátil? protože kdyby jo a řekl by jaký to tam je,,tak tam všichni chtěj,mějte se tady fajn a neodsuzujte něco o čem opravdu nic nevíte

 9. Ty člověče cos to psal , ty máš dost . Typoval bych na chladnou výchovu v rodině – možná i bohaté , nebo na rozvrácenou rodinu . Prostě nedostatek lásky a z toho pramenící deprivace a antisociální porucha chování.
  Je mi Tě líto

 10. Ty tipy nesedí…

 11. Nemyslím si, že autor je asociál. Autor jen myslí tak, jak myslí vláda. Jak myslí vláda? Jak ušetřit na lidech. Proč myslíte, že se zvedá výše věku pro odchod do důchodu? Kecy o dlouhém životě a málo budoucích pracujících jsou jen zčásti pravdivé. Skutečná pravda je, že přinejmenším polovina lidí se do tohoto věku v pracovním procesu nedostane. Budou odcházet do předčasných důchodů a tím stát ušetří, protože předčasné důchody budou nižší. Někteří to nevydrží a zabijí se, čímž stát ušetří, protože nebude muset vyplácet důchody žádné. Lidi, ten článek není ani cynický, ani zlý, a myslím, že autor je normální, soudný i soucitný člověk. Ten článek je smutný tím, že jde o smutné popsání smutné reality. Protože tohle se děje a autor článku určitě nepřeje lidem, aby páchali sebevraždy a ušetřili státu výdaje. Autor jen pojmenovává skutečnost a skutečnost taková je, i když se vám to nelíbí, nezavírejte proto oči.
  Stručně řečeno, žijeme v hnusné době díky hnusným vládám (protože se na tomto stavu společnosti podílely všechny, jedna za druhou).
  Přála bych lidem, aby k tomuto kroku nepřistoupili. A oni by k tomu kroku nepřistoupili, kdyby měli sebemenší špetku naděje, že se situace zlepší.

 12. Dobrý den, před chvílí jsem se dozvěděla, že v Brně o víkendu odešel další mladý člověk.Že můj syn odešel vím na den přesně 17 měsíců, byla to vražda krytá policií, ale prozatím figuruje v seznamu sebevrahů.
  Myslím, že i když jsem bezprostředně „účastná“tragédii článek pojmenoval situaci v Česku pravými jmény.
  Sebevraždy stoupají a budou stoupat.Ekonomika z nich profituje, bude méňě lidí vyžadujících zdravotní a sociální pojištění, atd.Bohužel je to tvrdá realita naší země, proti které nikdo není ochotný cokoliv udělat.
  Ti co odchází nevidí naději, budoucnost, vidí jen tmu, nikdo z nás není ochoten rozhrnout ten těžký závěs tmy a poskytnout těmto lidem světlo.

 13. Tohle může napsat jen prase !

 14. Autor článku, je zcela normální střízlivě uvažující člověk s nezastydlými smysli v tunelovém vidění, ale dokáže si řádně posvítit na věc a nemaluje si obrázek reality při svíčkách a při měsíčku!
  Tady vám teď na přímo, v syrovém stavu bez pozlátek politické korektnosti předložil závěr ke kterému došel.

  Jestliže potřebujete dosáhnout správného závěru, musíte do vstupních
  parametrů zadat nezkreslené reálné hodnoty, pokud možno s nejmenší tolerancí a bez chybových hodnot!
  V opačném případě dosáhnete klamného, lživého výsledku!

  Je vidno, jak diametrálně narůstá počet stupidních lidí, co žijí ve lži a ještě ji samy vytváří!
  Pravdu nedokážete přijmout, odmítáte reálná fakta a to i taková, která jsou doložitelná, či snadno prokazatelná!
  Jsem donucen nadělit vám ještě jednu smutnou pravdu!
  To právě vy jste se stali amorálními zaslepenci a sami se podílíte na tom, že tato smutná bilance bude i nadále stoupat ruku v ruce s narůstajícím davem vymletých poslušných stupiditů, co odmítnou a hrubě naplijou na vše co se jim nehodí do vašeho vetešnického krámku!

  „Buď se budeme navzájem respektovat nebo zahyneme.“

Vložte komentář

Váš e-mail nebude ostatním čtenářům zobrazen.


*