Krize v prodeji počítačů

Jiný pohled na krizi v prodeji počítačů.

V článku Kdo se snaží lhát o krizi v prodeji počítačů jsme se podívali na podivné výsledky analýzy jedné analytické společnosti ze které vyplynulo, že v letošním krizovém roce 2009 se prodalo více počítačů než za stejné období minulého roku.

V tomto článku se magazín Krize v ČR podívá na krizi v prodeji počítačů způsobem zcela odlišným. Položili jsme si otázku jaké počítače lidé letos vlastně kupují.

Čím levnější, tím lepší.

Nejprodávanějším typem počítače je letos takzvaný netbook. Je to velmi malé, velmi levné a velmi pomalé přenosné PC, jehož  v podstatě jediné využití je jako nouzový počítač pro přístup k internetu na cestách.

Hlavní nevýhody netbooku.

Velmi pomalý dvoujádrový procesor, někdy dokonce jednojádrový (v podstatě pro jakoukoliv jen trošku náročnější práci nepoužitelný).

Nízké rozlišení (v internetovém prohlížeči uvidíte bez rolování jen menu a stavové řádky).

Absence optické mechaniky DVD nebo BD (bez mechaniky mají laici problém cokoliv nainstalovat).

Často pomalý a malý SSD disk (i když jsou na trhu i netbooky s běžným harddiskem, mnoho z nich používá ty nejpomalejší paměťové disky s nedostatečnou kapacitou, např 16GB).

Mnoho lidí si díky reklamě myslí, že netbook nahradí plnohodnotný počítač. Velmi brzy však zjistí, že tomu tak není a peníze vyhodili oknem.

Výhody netbooku.

Nízká cena. Pokud skutečně potřebujete přenosný počítač pro občasnou nouzovou práci v terénu, lze tento typ PC doporučit. Lepším řešením je však plnohodnotný notebook s LCD 13″.

Nejlepší je čtyřjádro.

Pokud však na počítači potřebujete občas udělat něco jiného než surfovat na netu, je dnes v podstatě jediným řešením počítač s čtyřjádrovým procesorem a slušnou grafickou kartou.

Dvoujádrové procesory dnes již opravdu patří jen do levných netbooků a notebooků s velmi omezenou možností použití.

Autor článku Ivan Kvis je Intel Technology Expert.

Ivan Kvis provozuje profesionální čištění PC a servis PC.

Nejrychlejší servis počítačů a notebooků v Brně

nabízí servis PC, instalace počítačů, notebooků a netbooků. Instalace a přeinstalace Windows, odvirování počítačů, instalace WiFi a další servisní úkony. Více na Servis PC Brno

Ivan Kvis – Servis PC Brno, Molákova, Líšeň najdete zde:

Sdílejte:

Jak se vám líbí tento článek? Pět hvězdiček znamená, že hodně. Děkujeme za vaše hodnocení.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
O autorovi

Ivan Kvis

Ivan Kvis je autorem většiny článků na Krizi v ČR. Je disčeštinyk a disfaktik. To znamená, že v jeho článcích mohou být pravopisné i faktické chyby. A jsou.

Buďte první, kdo přidá komentář k tomuto článku!

Vložte komentář

Váš e-mail nebude ostatním čtenářům zobrazen.


*