Krize svobody, mohou za to nové technologie

Velký bratr a malí bratříčci.

K obavám běžného občana ze sledování Velkým bratrem v posledních letech přibývají obavy možná ještě větší. Pokud se rozhlédnete kolem sebe, téměř vždy uvidíte ve své blízkosti nějakého potenciálního šmíráka. V podstatě každý mobilní telefon dnes disponuje záznamem zvuku i obrazu. Někdy dokonce kvalitním.

Nevíte kdy a kde vás kdo točí.

Každým okamžikem vás může kdokoliv nahrát nebo natočit. Možná namítnete, že pokud neděláte nic špatného, není se čeho bát.Zapomínáte však na nekonečné možnosti úprav fotografií a střihu videa. Potom se můžete na internetu objevit v situaci, která se nikdy nestala. Líbí se mi, co říká hlavní hrdina filmu Darwinovy ceny kameramanovi. Ty natočíš spoustu hodin materiálu a podle toho jak to sestříháš, budu vypadat jako hrdina nebo jako blbec.

Možná už tam jste.

Díky milionům malých bratříčků s kapesní záznamovou technikou není daleko doba, kdy každý z nás bude žít ve videosouborech na internetu svůj paralelní virtuální život aniž by to chtěl.

Nulová informační hodnota článku.

Omlouvám se všem, kterým se zdá informační hodnota článku nulová. Pro mně osobně je tento článek důležitý. Co kdybych někdy musel vysvětlovat nějaké vylhané video na internetu.

Sdílejte:

Jak se vám líbí tento článek? Pět hvězdiček znamená, že hodně. Děkujeme za vaše hodnocení.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
O autorovi

Ivan Kvis

Ivan Kvis je autorem většiny článků na Krizi v ČR. Je disčeštinyk a disfaktik. To znamená, že v jeho článcích mohou být pravopisné i faktické chyby. A jsou.

Buďte první, kdo přidá komentář k tomuto článku!

Vložte komentář

Váš e-mail nebude ostatním čtenářům zobrazen.


*