Deskové hry – finančně nenáročná zábava v době krize

Venku je krize a nevlídno.

Co dělat o víkendu, když je venku ošklivé počasí  a doma se vám nechce nic dělat (doma je práce vždycky, pozn. redakce). Máte spoustu možností. Můžete i přes nepřízeň počasí vyrazit například na oblíbený geocaching. Je tu však riziko, že nastydnete a až se po týdnu vrátíte do práce zjistíte, že v době krize váš zaměstnavatel žádné marodění již nadále trpět nebude. A vyhodí vás.

Neriskujte, krize bude dlouhá.

Pokud, a já to rozhodně doporučuji, nechcete přijít o zaměstnání, zůstaňte raději doma a zahrajte si nějakou deskovou hru. Ještě lepší je domluvit se s kamarády a hry hrát ve větším kolektivu, nejlépe u nich doma. Všichni mají větší byt než vy, takže se tam pohodlně vejde i větší skupina hráčů.  Další výhodou je, že uklízet budou oni po vás a ne naopak. To je lepší.

Nejoblíbenější deskové hry.

Podle průzkumu, který jsem si kvůli nedostatku finančních prostředků zadal sám u sebe, jsou nejoblíbenější deskové hry tyto a v tomto pořadí. Scrabble, Bang!, Člověče, nezlob se, Osadníci z Katanu, Aktivity, Dostihy a sázky.

Oblíbené deskové hry jsou drahé.

Můžete samozřejmě namítnout, že většina deskových her uvedených v mém žebříčku jsou v době krize finančně nedostupné. A máte samozřejmě pravdu. Je však několik možností jak se stímto vypořádat. Můžete napsat ježíškovi. Pokud na něj nevěříte, zkuste se poptat známých, zda některou z her již nevlastní. Pokud i toto selže, všimněte si, že na krásném třetím místě se umístila hra Člověče nezlob se. Tu má snad každý doma a pokud ne, je docela levná a dá se na ni našetřit i v krizi.

Důležité je vyhrát.

Ať už budete hrát cokoli kdekoli, mějte na paměti, že hrajete pro vítěztví. Že je to jen hra, jak se někdo po prohře uklidňuje, je samozřejmě nesmysl. Cílem každého v každé hře je výhra. Hodně štěstí.

Sdílejte:

Jak se vám líbí tento článek? Pět hvězdiček znamená, že hodně. Děkujeme za vaše hodnocení.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
O autorovi

Ivan Kvis

Ivan Kvis je autorem většiny článků na Krizi v ČR. Je disčeštinyk a disfaktik. To znamená, že v jeho článcích mohou být pravopisné i faktické chyby. A jsou.

Buďte první, kdo přidá komentář k tomuto článku!

Vložte komentář

Váš e-mail nebude ostatním čtenářům zobrazen.


*