Je čas začít splácet dluh společnosti – Zaměstnanost o.s.

41 let

Je mi 41 let. To znamená, že nejméně třetinu života mám za sebou a pokud nepřestanu s kouřením, možná i polovinu. V den svých 41. narozenin jsem se během počítání počtu gratulací od facebookových přátel zamyslel nad tím, co jsem za ta uplynulá léta pro naši společnost udělal, komu a čemu jsem pomohl a co dobrého jsem nezištně vykonal.

Udělal jsem zatím málo dobrého

Zjistil jsem, že toho je málo. Ti, kdo mě znají možná namítnou, že jsem toho udělal dost a budou mít v podstatě pravdu. Já mám však na sebe nároky vyšší, a to mnohem.

Čerpání výhod

Od svého narození jen využívám výhod, které mě jako občanovi malé země v srdci Evropy náleží. Do roku 1989 jsem využíval bezplatného a kvalitního školství (v té době naši žáci ještě dokázali držet krok ve vědomostech z matematiky dokonce i s asiaty), bezplatného zdravotnictví, cenově dostupných mimoškolní sportovních aktivit a podobně.

Právo na práci

Po dokončení studia jsem využil svého práva na práci a ihned zíkal dobře placené zaměstnání v oboru, který jsem vystudoval a který mě bavil. Po tzv. sametové revoluci jsem získal ještě lepší zaměstnání a posléze začal sám podnikat.

Dnes to mají mladí lidé težší

V dnešní době však mnoho mladých lidí takto idylický profesní život nemá. Je to často spíše naopak. Proto jsem se rozhodl začít aktivně pomáhat tento stav zlepšit. K tomuto účelu jsem založil občanské sdružení Zaměstnanost o.s. a hodlám co nejdříve začít se skutečnou pomocí všem, kteří by rádi pracovali, ale v získání dobrého zaměstnání jsou nějakým způsobem znevýhodněni.

Zaměstnanost o.s.

Občanské sdružení Zaměstnanost o.s. připravuje projekt IKAROS, jehož cílem je vytvoření nových pracovních míst nejméně pro 10 mladých lidí do 25. let. Více informací naleznete na naší nové webové prezentaci občanského sdružení Zaměstnanost o.s.

Poděkování spolupracovníkům

Pevně věřím, že se nám všem, kteří ve svém volném čase pracujeme pro občanské sdružení Zaměstnanost o.s. nakonec dobrá věc podaří. Tímto všem spolupracujícím na projektu IKAROS děkuji.

Sdílejte:

Jak se vám líbí tento článek? Pět hvězdiček znamená, že hodně. Děkujeme za vaše hodnocení.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
O autorovi

Ivan Kvis

Ivan Kvis je autorem většiny článků na Krizi v ČR. Je disčeštinyk a disfaktik. To znamená, že v jeho článcích mohou být pravopisné i faktické chyby. A jsou.

Počet komentářů: 2

  1. Poděkování 24. 6. 2013 @ 21:26

    Vážený pane Kvisi,
    rád bych Vám jménem, bez nadsázky, celého národa poděkoval. Není mnoho šlechetných lidí jako Vy, kteří si uvědomují, že nelze náš stát jen vysávat a využívat štědrého systému k vlastnímu prospěchu, ale taktéž je třeba mu tuto dobrosrdečnost a vstřícnost vracet. Kdyby se takto zodpovědně a korektně choval každý, byla by naše zemička významným hráčem v evropském, možná i světovém měřítku. Kéž si Váš článek vezme k srdci co nejvíce lidí a naše děti či vnoučata se již narodí v „novém Švýcarsku“.

  2. Děkuji za upřímná slova chvály. Takové reakce jsou právě tím palivem, které mi dodává energii na cestě za lepší budoucností naší země.

Vložte komentář

Váš e-mail nebude ostatním čtenářům zobrazen.


*