Inflace informací na internetu

Internet se zdá být dokonalým zdrojem informací.

Všichni to známe. Při potřebě získat nějakou informaci automaticky saháme po klávesnici a formulujeme svůj dotaz do některého z vyhledávačů, u nás v České republice spíše do katalogu, který se za vyhledávač vydává. Informaci v naprosté většině případů najdeme.

Je informace správná?

Na každý dotaz lze na internetu najít nejméně dvě rozdílné odpovědi. Většinou však mnohem více. Dlouho jsem přemýšlel jak s tímto množstvím odpovědí na jednu otázku pracovat. Existují v zásadě dvě metody, jak si stímto problémem poradit.

Metoda Sheep.

Metoda Sheep (ovce) je velmi oblíbená a je používaná většinou populace. Metoda spočívá v tom, že informaci, kterou najdete jako první považujete za správnou. Nemusíte nad ničím přemýšlet, tvořit si vlastní názor a je to rychlé. O tom co jste na internetu zjistili, se můžete s ostatními ovcemi podělit a vzájemně si pochválit schopnosti orientace v internetu.

Metoda Smart Kvis.

Ivan Kvis vyvinul zcela novou metodu nakládání s informacemi na internetu. Jmenuje se Smart Kvis (chytrý Kvis). Tato metoda sice není vhodná pro každého (vyžaduje o trochu větší než malé množství inteligence), ale jako jediná na světě vám zaručí, že informace kterou najdete,  pro vás bude stoprocentně správná.

Jak funguje Smart Kvis?

Metoda Smart Kvis funguje zcela jednoduše. Před zadáním dotazu do vyhledávače si na něj sami odpovíte. Na internetu pak pouze vyhledáte informaci, která vaší odpověď potvrdí. A takovou najdete vždy, to se nebojte. V nejhorším případě si můžete vytvořit vlastní stránky se správnými odpověďmi a názory na vaše dotazy. Tak ostatně vznikl magazín Krize v ČR.

Sdílejte:

Jak se vám líbí tento článek? Pět hvězdiček znamená, že hodně. Děkujeme za vaše hodnocení.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
O autorovi

Ivan Kvis

Ivan Kvis je autorem většiny článků na Krizi v ČR. Je disčeštinyk a disfaktik. To znamená, že v jeho článcích mohou být pravopisné i faktické chyby. A jsou.

Buďte první, kdo přidá komentář k tomuto článku!

Vložte komentář

Váš e-mail nebude ostatním čtenářům zobrazen.


*