Ekonomická krize představuje zdravotní riziko pro obyvatele

Ekonomická krize a strach ze ztráty zaměstnání.

Ekonomická krize, propouštění, snižování výdělků a počtu pracovních míst má za následek přecházení a neléčení nemocí. Člověk, kterému je mizerně jde místo k lékaři nebo do postele do práce. Tam nakazí spoustu svých spolupracovníků. Ti samozřejmě chodí dále do práce a doma nakazí své rodinné příslušníky. Ti jdou do práce kde nakazí… Skutečný důvod úbytku „simulantů“ v ordinacích lékařů totiž není třicetikorunový regulační poplatek, ale strach ze ztráty zaměstnání v době krize.

Přecházet nemoc se nevyplatí ani v době krize.

Všichni nemocní a chrchlající v práci na svoje kolegy by si měli uvědomit, že přecházením nemoci riskují mnohem závažnější zdravotní komplikace. Po měsíci v nemocnici pak mohou být rádi, že vyvázli bez zdravotních následků. Následná návštěva pracovního úřadu je však po takto dlouhé nemoci takřka jistotou.

Moje zkušenost s nemocí.

Tento článek píšu na základě vlastní zkušenosti a hlavně pak zpocený v posteli. Jsem již  potřetí doma kvůli nemoci v krátkém sledu. Poprvé jsem byl nachlazený. Vyležel jsem se a zcela zdráv přišel do práce. Tam jsem se po týdnu opět nakazil a musel jsem se léčit antibiotiky. Po vyléčení jsem se zdravý vrátil do zaměstnání a … Takže ležím a píšu. Nemám notebook a počítačová skříň s monitorem mě docela tlačí na hrudi. To mě štve taky.

Zdraví je nejdůležitější.

Uvědomte si, že cena zdraví je mnohem vyšší než 30 korun regulačního poplatku nebo výplaty v zaměstnání, která je stejně výrazně nižší než hodnota vámi odvedené práce.

Přežijí jen zdraví a silní.

Pokud bude ekonomická krize postupovat stejným tempem jako nyní, není daleko doba kdy peníze nebudou mít žádnou hodnotu a přežijí jen zdraví a silní jedinci, kteří si své místo na slunci vybojují. Na to pamatujte především.

Sdílejte:

Jak se vám líbí tento článek? Pět hvězdiček znamená, že hodně. Děkujeme za vaše hodnocení.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
O autorovi

Ivan Kvis

Ivan Kvis je autorem většiny článků na Krizi v ČR. Je disčeštinyk a disfaktik. To znamená, že v jeho článcích mohou být pravopisné i faktické chyby. A jsou.

Počet komentářů: 2

  1. Tak to máte plnou pravdu. Kolegyně už dobrala druhá antibiotika, ale je stále v zaměstnání a podařilo se jí nakazit všechny v jejím okolí. Také šéf má podobné metody a místo čaje se mu vaří Coldrex. Nejlepší je jeho otázka proč nejsem doma když jsem nachlazená? Jsem samoživitelka a v podstatě si nemohu dovolit snížit měsíční příjem, protože bych neměla třeba na zaplacení nájmu nebo na jídlo. To ovšem šéfovi nedochází, když jeho příjmy jsou několikanásobně vyšší než mé.

  2. Chování šéfů je kapitola sama pro sebe. Jednají většinou podle šablony sytý hladovému nevěří.

Vložte komentář

Váš e-mail nebude ostatním čtenářům zobrazen.


*