Absolut vodka už mi nechutná

A není to tím, že by se mi změnily chuťové preference. Změnila se Absolut vodka. K horšímu, mnohem horšímu.

Pátky už nebudou nikdy jako dřív

Posledních 15 let byla Absolut vodka mým hlavním každopátečním alkoholickým nápojem. Abych byl tedy zcela přesný, tak po odečtení všech období, kdy jsem zkoušel najít dobrý a zaplatitelný rum, to bude dejme tomu let 14. Absolut vodka pro mně byla vždy synonymem pro jemnou vodku bez nepříjemných pachutí a to navíc za dobrou cenu. Pokud navštívený podnik Absolut vodku nabízel, tak jsem si ji dal a byl spokojený. To se však před několika týdny změnilo.

Co se tedy stalo?

Je to zhruba měsíc co jsem ukončil zatím své poslední rumové intermezzo a objednal si svou obvyklou dvojitou absolutku. Vodku je totiž potřeba objednávat celým jménem, stejně tak jako kolové nápoje. Ťukl jsem si se sparing partnerem, napil se a otřásl hnusem. Jako první mi hlavou blesklo: „To už na baru fakt přehnali, koupit nějaký hnus a vydávat to za Absolut vodku.“ Obsluhu baru jsem však nechtěl obvinit z podvodu dřív, než budu mít jistotu, že se nejedná o nějaké mé momentální pominutí chutí. Ochutnal jsem tedy Absolut vodku ještě několikrát v dalších brněnských barech a bohužel všude to byl stejný ekl. Nevím k čemu bych to přirovnal, protože tak odpornou vodku, jakou nyní Absolut vodka je, jsem nikdy v životě nepil. Třeba pro srovnání, Amundsen vodka je podle mého názoru nyní výrazně lepší.

Jak si to vysvětluji?

Podle mého existují 3 možné scénáře:

  • Změnila se receptura.
  • Změnila se receptura pro určité státy tak, aby lépe vyhovovala chuťovým preferencím východoevropanů.
  • Je na trhu falešná Absolut vodka.

Jak jsem nastalou situaci vyřešil?

Přešel jsem na vodku Finlandia. Ta mi moc chutná. Zatím…

Anketa

Všimli jste si také, že Absolut vodka není tak dobrá jako dřív?

Nahrávání ... Nahrávání ...
Sdílejte:

Jak se vám líbí tento článek? Pět hvězdiček znamená, že hodně. Děkujeme za vaše hodnocení.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
O autorovi

Ivan Kvis

Ivan Kvis je autorem většiny článků na Krizi v ČR. Je disčeštinyk a disfaktik. To znamená, že v jeho článcích mohou být pravopisné i faktické chyby. A jsou.

Počet komentářů: 1

  1. Absolut vodka se snaží lehce na východ od nás spravit pokaženou chuť reklamou se sloganem: Slovenské mamičky, pekné dcéry máte! Jdou na to jako Lidl s křížem.

Vložte komentář

Váš e-mail nebude ostatním čtenářům zobrazen.


*