Červen 2013

Administrativní zátěž žádosti o mzdové příspěvky ÚP

Administrativní zátěž žádosti o mzdové příspěvky ÚP

Administrativní zátěž je velmi oblíbené téma různých zájmových spolků či sdružení podnikatelských subjektů. Kdykoliv se jich někdo na toto téma táže v médiích, vždy si ochotně „postěžují“. Po zkušenostech, které jsem v nedávných dnech nabyl, jim musím dát za pravdu. Konkrétní situací byla snaha zaměstnat jednu z našich nových kolegyní na pozici konzultanta,
tak aby co nejdříve po jejím úspěšném zakončení stáže v rámci projektu Fondu dalšího vzdělávání, mohla nastoupit již jako standardní zaměstnanec.

Rybičková pedikúra je hazard s vaším zdravím

Již nějaký pátek se nás snaží provozovatelé takzvané rybičkové pedikúry přesvědčit, že je to hit, trend a kdoví co ještě. Rybičková pedikúra je zřejmě velmi dobrý byznys, protože bláboly o této metodě pedikúry jsem zahlédla i v nějakém televizním pořadu o celebritách a určitě správně předpokládám, že redaktoři podobné informace…

Setkání účastníků 1. běhu projektu IKAROS se zaměstnavateli

Setkání účastníků 1. běhu projektu IKAROS se zaměstnavateli

Hlavním cílem této aktivity je nalezení vhodného zaměstnání pro každého účastníka projektu. 20. 6. 2013 bylo realizováno první informační setkání se zaměstnavateli, kteří projevili zájem o účastníky již ve fázi přípravy projektu, dále se ho zúčastnili zaměstnavatelé, kteří se podílejí na realizaci odborných praxí účastníků Setkání se zúčastnili členové realizační týmu a také všichni účastníci prvního běhu projektu.

Zaměstnanost o.s. dokončilo profesní rekvalifikace účastníků 2. běhu projektu IKAROS

Zaměstnanost o.s. dokončilo profesní rekvalifikace účastníků 2. běhu projektu IKAROS

14 účastníků druhého běhu projektu IKAROS, kteří nastoupili 2. dubna 2013 na kurzy v oblasti stavebnictví dokončili rekvalifikace . 12 účastníků úšpěšně složilo závěrečnou zkoušku a získalo Osvědčení o získání profesní kvalifikace. Profesní rekvalifikace v projektu IKAROS jsou velmi důležitou přípravou účastníků pro následné absolvování praxí u budoucích zaměstnavatelů a následné umístění účastníků na nově vytvořená pracovní místa.