Prosinec 2011

Vánoce 2011 budou chudší, bohatší nebo stejné jako loni?

Vánoce 2011 budou chudší, bohatší nebo stejné jako loni?

Nejnezávislejší průzkum chuti Čechů letos na Vánoce utrácet. Již od léta se v médiích prezentují výsledky nejrůznějších průzkumů, které zjišťují jak budou Češi letos o Vánocích utrácet. Výsledky letních průzkumů byly pro prodejce a úvěrové společnosti velmi pozitivní. Češi podle těchto průzkumů budou prý utrácet více než minulý rok. Průzkumy podzimní už vycházejí poněkud méně optimisticky a podle jejich výsledků budou Čěši utrácet spíše stejně než loni. Krize v ČR těmto výsledkům nevěří. Proto přichází s vlastním nezávislým průzkumem. Zúčastnit se můžete i Vy! Stačí v naší anonymní anketě vybrat volbu, které nejlépe odpovídá Vaší chuti letos na Vánoce utrácet. Můžete i zvolit, zda si letos na dárky půjčíte peníze.

OKAY Elektrospotřebiče v TV reklamě zřejmě představují své dopravce

OKAY Elektrospotřebiče v TV reklamě zřejmě představují své dopravce

OKAY Elektrospotřebiče nasadily několik předvánočních reklamních spotů, v nichž podivná partička v teplákových soupravách tříská do elektrospotřebičů a dalšího vybavení domácnosti. To vše v rytmu vánočních koled. Podle mého názoru se jedná o zachycení jakéhosi předvýjezdového rituálu řidičů dodávkových vozů před rozvozem zboží zákazníkům. Tento názor mohu podepřít zkušenostmi s nákupem zboží v tomto obchodě.

Prodej počítačů v roce 2012 klesne nejméně o 30%

Prodej počítačů v roce 2012 klesne nejméně o 30%

Pokles prodejů stolních počítačů, notebooků a netbooků v České republice se bohužel ani v roce 2012 nezastaví. Nejvýraznější propad očekává analytická skupina magazínu Krize v ČR především v prodejích výpočetní techniky domácnostem. Situace však nebude uspokojivá ani ve firemním sektoru, který bude nucen v roce 2012 řešit mnohem závažnější problémy, než je obnova výpočetní techniky.