Test SHARP LC-40SH340E, turecká kvalita, Samsung panel…

Recenze LCD televizoru SHARP LC-40SH340E

Minulý měsíc se s námi rozloučil CRT televizor LG s Flatron obrazovkou o úhlopříčce 63cm. Parametry nového televizního příjimače pro zahájení výběrového řízení na nákup nového tradičně, jako u všech spotřebičů v domácnosti, zadala moje manželka.

Požadované paramety nastavila takto:

 1. úhlopříčka minimálně 40″ (102cm)
 2. nahrávání s  možností TimeShift

Já jsem přidal:

 1. kvalitní obraz
 2. co nejnižší cena
 3. značkový výrobek (nejlépe SHARP)

Vzhledem k požadovaným parametrům se stal vítězem SHARP LC-40SH340E za 8.500 Kč. Před nákupem z e-shopu jsem si samozřejmě v nejmenované kamenné prodejně ověřil, že obraz se mi opravdu líbí (v rámci možností LCD technologie).

Cítím se podvedený

Firma SHARP mi však tímto televizorem připravila veliké zklamání. SHARP je špičkovým výrobcem LCD panelů, ale v tomto modelu je použit panel SAMSUNG. Kdybych chtěl SAMSUNG, tak jsem si mohl rovnou koupit tlevizor SAMSUNG, byť dražší a bez nahrávání.

Aby toho nebylo málo, tak skutečným výrobcem SHARP LC-40SH340E je turecký VESTEL. Lépe řečeno je to přímo VESTEL s nápisem SHARP. Vtipné je, že jakoukoliv zmínku o zemi původu na krabici ani na televizoru nenajdete.

Poměr výkon/cena

Přesto všechno si myslím, že poměr výkon cena je výborný a SHARP LC-40SH340E nabízí výborný obraz za skvělou cenu a jako třešničku na dortu nahrávání na USB.

Sdílejte:

Jak se vám líbí tento článek? Pět hvězdiček znamená, že hodně. Děkujeme za vaše hodnocení.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
O autorovi

Ivan Kvis

Ivan Kvis je autorem většiny článků na Krizi v ČR. Je disčeštinyk a disfaktik. To znamená, že v jeho článcích mohou být pravopisné i faktické chyby. A jsou.

Počet komentářů: 6

 1. Věřím, že VŘ bylo transparentní a cena rozhodovala minimálně z 80%, nicméně míra zapojení subdodavatelů se zdá být mírně problematická.

 2. Cena rozhodovala bohužel z 90%. O zbytek se dělí kvalita obrazu, nahrávání na USB a výroba v evropské části Turecka 🙂

 3. Jaká je spokojenost, kvalita zobrazení s odstupem času… ? Díky

 4. Spokojenost s kvalitou obrazu ve srovnání s jinými TV v reálných podmínkách příjmu televizního vysílání nadále trvá.

  Na hnusný plastový zvuk se dá časem zvyknout. Citlivost příjímače je dobrá, ale settopbox HUMAX byl lepší (multiplex STV přijímal bez potíží, nyní výpadky).

  Vadí mi především:

  1. chyba ve firmware. Při nastavení nahrávání se skutečně ve stanovený čas spustí, ale po skončení pořadu se nevypne a nahrávání pokračuje až do vyčerpání kapacity disku. Zatím jsem tuto chybu obešel nastavením volby „skončit nahrávání později“ o jednu minutu. Pak už to kupodivu funguje.

  2. z USB nepřehrává 1080p vůbec a 720p není plynulé.

  Zkusím kontaktovat SHARP, zda jim turci nedodali nový firmware 🙂 Podle všeho se jedná o tento model v jiném kabátu s nápisem SHARP: Vestel 40VF3010 40“ USB LCD TV

 5. Nahrávání TVvysílání na 1TB HDD 5. 1. 2014 @ 23:50

  Mám televizi SHARP LC-40SH340E připojil jsem 1TB HDD Western bez napájení a vše bylo OK a potom jsem zakoupil 1,5TB HDD Western a začal jsem mít problémy s nahráváním TV vysílání . Přehrávání filmů které jsem si před tím nahrál je bez problémů. Chyba je v tom že když je TV v pohotovostním režimu a následně má dojít kespuštění nahrávání tak to seuskuteční ale záznam tam není alekdyž vzápětí dám stop a hned znovu spustím nahrávání tak už to tam je .Myslím že je málo energie v HDD. Tak jsem koupil externí rozbočovač USB s exte.zdrojem. Ale ani to mi nepomohlo Moje číslo je 722217050 pordte mi prosim Martin

 6. Ahoj, chci se zeptat jestli přišela nějaká reakce na dotaz o firmwaru? snažím se sehnat na tuhle televizi nějaký novější ale nemůžu nic najít 🙂

Vložte komentář

Váš e-mail nebude ostatním čtenářům zobrazen.


*