Servis PC v době krize – servisům se letos daří

Kvůli krizi stagnuje prodej nových počítačů.

Navzdory výsledkům některých analytických společností prodej počítačů v České republice v roce 2009 klesl. Lidé kvůli ekonomické krizi čím dál častěji zvažují, zda v případě potřeby zakoupí počítač nový nebo nechají stávající opravit. Velmi oblíbené je letos také rozšiřování stávajících počítačů nebo zvýšení jejich výkonu.

Servis PC v roce 2009 – nárůst o 100%.

Podle Ivana Kvise  je tento rok ve znamení prudkého nárůstu počtu servisních zakázek.  Při srovnání letošních tržeb za servisní služby se stejným obdobím minulého roku došlo letos k více než stoprocentnímu nárůstu.

O jaký servis je největší zájem.

Nejžádanějšími servisními úkony jsou opravy počítačů a notebooků, instalace Windows, odvirování, čištění počítačů (velkou oblibu získává vakuové čištění PC a notebooků). Časté jsou také požadavky na zvýšení herního výkonu počítače a s tím spojenou výměnu grafické karty a zvýšení velikosti paměti RAM.

Oprava počítače se ne vždy vyplatí.

Podle odborníků si však zájemci o opravu nebo rozšíření svého počítače musí dát při výběru servisu pozor. Jako v každém jiném oboru, lze i tady narazit na neseriózní firmy. V dobrém servisu vám musí být schopni poradit a zhodnotit zda se do staršího počítače vyplatí investovat, nebo je v daném případě lepší zvážit nákup počítače nového.

Podívejte se, jak vypadá váš počítač uvnitř.

Autor článku Ivan Kvis je Intel Technology Expert.

Ivan Kvis provozuje profesionální čištění PC Brno a servis PC Brno.

Nejrychlejší servis počítačů a notebooků v Brně

nabízí servis PC, instalace počítačů, notebooků a netbooků. Instalace a přeinstalace Windows, odvirování počítačů, instalace WiFi a další servisní úkony. Více na Servis PC Brno

Ivan Kvis – Servis PC Brno, Molákova, Brno-Líšeň najdete zde:

Sdílejte:

Jak se vám líbí tento článek? Pět hvězdiček znamená, že hodně. Děkujeme za vaše hodnocení.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
O autorovi

Ivan Kvis

Ivan Kvis je autorem většiny článků na Krizi v ČR. Je disčeštinyk a disfaktik. To znamená, že v jeho článcích mohou být pravopisné i faktické chyby. A jsou.

Buďte první, kdo přidá komentář k tomuto článku!

Vložte komentář

Váš e-mail nebude ostatním čtenářům zobrazen.


*