Na krizi s dotací. Díl 1. – odhalení

Dotační seriál společnosti Borgen concept, s.r.o. začneme trošku netradičně, odhalením jak Vám dotace mohou zlepšit život. Zkusíme si shrnout dotační možnosti pro ty z Vás, kteří jsou právě v krizi, ať už finanční, manželské nebo třeba středního věku a myslí si, že situaci můžou napravit dotací.

Možné situace a dotace

Jste v krizi?

Nevíte jak dál, tak začínáte přemýšlet o dotaci, která by Vám mohla pomoci udržet si podnikání nebo místo ve firmě kde pracujete.

Zařaďte zpátečku, systém dotací v ČR je nastaven tak, že často mohou žádat jen podniky s dobrým finančním ratingem. Co z toho plyne: dotace Vám nepomůže!

Dostáváte se z krize?

S tím jak pomalu ustupuje takzvaná krize, zlepšují se vaše finanční možnosti a máte větší šanci získat dotaci. Ale pozor, finanční zdraví se hodnotí za poslední dvě uzavřená účetní období a v roce 2013 končí strukturální fondy. Co z toho plyne: i tak Vám dotace nepomůže! Nevěšte však hlavu, i když strukturální fondy skončí, budou zde další a další programy a třeba v nich budete úspěšní.

Nejste v krizi a stejně chcete dotaci

Není potřeba kvalitní rating, Vaše podnikání šlape jak má, případně jste již nejhorší zvládli a s nadějí očekáváte světlejší zítřky! Rozhodli jste si svůj byznys o něco vylepšit pomocí dotací.

  1. Podali jste žádost o dotaci, ta však neprošla, na druhou stranu jste alespoň zaplatili spoustu peněz „kvalitní“ poradenské firmě.
  2. Máte štěstí, Vaši žádost schválili a už se těšíte na přísun éček. No jo, jenže úspěšným schválením dotace tento proces nekončí a začíná ta horší část, samotná realizace, a potom ta vůbec nejhorší – správné vyúčtování projektu.

Co z toho plyne: Buď dotaci stejně nezískáte, a i když se Vám to podaří, pravděpodobně uděláte chybu při realizaci a stejně nakonec nic nedostanete, nebudete mít jak splácet nabrané úvěry a pokud se Vám náhodou podařilo úspěšně přežít stávající krizi, brzo spadnete do další, ještě horší.

Závěr

  1. Snažte se nebýt v krizi, a pokud se do ní nechcete dostat, v žádném případě nepoužívejte dotace.
  2. Když už se pro dotaci náhodou rozhodnete, využijte služeb naší firmy, u které máte jistotu, že výše uvedený scénář nehrozí.

Příště se můžete těšit na rozhovor s člověkem, který se snaží získat dotaci na život a nebojí se o tom otevřeně mluvit.

Borgen concept, s.r.o. www.dotacni.info, Jiří Fuchs

Sdílejte:

Jak se vám líbí tento článek? Pět hvězdiček znamená, že hodně. Děkujeme za vaše hodnocení.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Buďte první, kdo přidá komentář k tomuto článku!

Vložte komentář

Váš e-mail nebude ostatním čtenářům zobrazen.


*