Krize a Velikonoce – vejce a sladkosti zadarmo

Jsou tu Velikonoce.

Velikonoce jsou údajně důležitým křesťanským svátkem. Pro mně však byly vždy jen volným Velikonočním pondělím. Jsem ateista. V době krize jsou však Velikonoce pro mužskou část populace i vítanou možností jak si zpestřit jídelníček nějakou sladkostí, kvalitní vaječnou bílkovinou, případně dobrým alkoholem.

Velikonoce jsou mrskání.

Je to v podstatě velmi jednoduché. V neděli před Velikonočním pondělím si v doma klidu připravte seznam všech rodin v reálně dosažitelném okolí, které vás třeba jen trochu znají a mezi jejichž členy se vyskytuje alespoň jedna žena. V pondělí dopoledne je všechny objeďte. Je zvykem, že za vymrskání získáte vejce, sladkosti a nejméně jednoho panáka do každé nohy. Ti drsnější z nás se nemusí soustředit jen na známé, ale mohou to brát takzvaně dům od domu. To funguje také báječně a tolik se nanachodíte. Hlavně však myslete na šťastný návrat a auto nechejte doma. Drastické klipy Filipa Renče placené z našich daní jsou důkazem toho, že se vám může něco ošklivého stát.

Fotonávod – jak postupovat na Velikonoce.

1. vymrskat

2. vzít

3. pryč

velikonoce nebo Velikonoce

Pro všechny, kteří mají nutkání přispět do komentářů na téma velké nebo malé „V“ ve slově Velikonoce, doporučuji k přečtení pojednání o tomto tématu na stránkách Ústavu pro jazyk český. Příspěvky o čemkoliv jiném jsou samozřejmě vítány.

Sdílejte:

Jak se vám líbí tento článek? Pět hvězdiček znamená, že hodně. Děkujeme za vaše hodnocení.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
O autorovi

Ivan Kvis

Ivan Kvis je autorem většiny článků na Krizi v ČR. Je disčeštinyk a disfaktik. To znamená, že v jeho článcích mohou být pravopisné i faktické chyby. A jsou.

Buďte první, kdo přidá komentář k tomuto článku!

Vložte komentář

Váš e-mail nebude ostatním čtenářům zobrazen.


*