Jak ušetřit na dovolené

Krize v ČR radí.

Rok 2009 je rokem ekonomické krize. Bohužel je mezi námi stále mnoho lidí, kteří si vážnost situace dostatečně neuvědomují. Místo toho, aby si šetřili peníze na horší časy, které zcela jistě přijdou,  jedou klidně na dovolenou. A často do zahraničí. Máme neblahý pocit, že i přes naše varování letos na dovolenou mnoho lidí přesto odjede. Proto přinášíme radu, jak na dovolené v zahraničí ušetřit.

Paštika nestačí.

I v době konjunktury naši turisté  často šetřili výdaje na dovolenou konzumací vlastních dovezených potravin. Dělají to i letos a je to tak správně. Oblíbenou výbavou byly, jsou a budou paštiky, konzervovaná hotová jídla a podobně. Tyto pokrmy však trpí závažným nedostatkem. Obsah vitamínů a ostatních živin je v nich téměř nulový.

Co s tím?

Jednou z možností je vybavit se multivitamínovými preparáty a na dovolené je pravidelně užívat. To je však drahé a navíc synteticky vyrobené vitamíny čerstvou zeleninu nenahradí.

Kupovat například v Chorvatsku zeleninu je díky vysokým cenám nesmysl ještě větší. Ivan Kvis z magazínu Krize v ČR vyvinul systém mobilní zahrady, který problém nedostatku vitamínů na dovolené řeší.

Vlastní čerstvá zelenina zadarmo.

Systém mobilní zahrady spočívá v pěstování zeleniny přímo ve vašem automobilu. Díky tomuto systému můžete mít čerstvou zeleninu kdykoli k dispozici. Podběhy běžného vozidla totiž skýtají dostatek prostoru například pro pažitku, která se na chléb s paštikou nebo sádlem velmi hodí. Fantazii se však meze nekladou.

Velkou výhodou pro majitele mastodontních SUV je, že si mohou v podběhu vypěstovat třeba melouny.

Jak na to.

V podbězích automobilů jsou pro pěstování zeleniny ideální podmínky. Rostliny jsou v teple a současně jsou chráněny před spalujícím sluncem. Jak je ale zalévat? Je to velmi jednoduché, stačí jen občas projet louží. Sadbu zeleniny proveďte podle přiložených obrázků.

Důrazné varování.

Magazín Krize v ČR a autor článku Ivan Kvis nenese žádnou zodpovědnost za případné škody způsobené pěstováním jakýchkoliv rostlin v automobilu. Důrazně také varujeme před pěstováním a převážením veškerých ilegálních rostlin a produktů z nich vyrobených!

Sdílejte:

Jak se vám líbí tento článek? Pět hvězdiček znamená, že hodně. Děkujeme za vaše hodnocení.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
O autorovi

Ivan Kvis

Ivan Kvis je autorem většiny článků na Krizi v ČR. Je disčeštinyk a disfaktik. To znamená, že v jeho článcích mohou být pravopisné i faktické chyby. A jsou.

Buďte první, kdo přidá komentář k tomuto článku!

Vložte komentář

Váš e-mail nebude ostatním čtenářům zobrazen.


*